Najpierw zmasakrował twarz Ronaldo, teraz przyszła kolej na innego piłkarza Realu! Pytamy: podobny czy nie?

Dwa miesiące temu spod ręki rzeźbiarza Emanuela Santosa wyszło popiersie największej gwiazdy Realu Madryt - Cristiano Ronaldo. Nieprzypominający siebie mały Ronaldo "ozdobił" międzynarodowy port lotniczy na Maderze w Portugalii, który nosi dumnie jego imię. Po wielu słowach krytyki (trudno zliczyć też memy, w których internauci dali wyraz swemu niezadowoleniu z pracy rzeźbiarza) autor pamiętnego popiersia powrócił i na warsztat wziął inną gwiazdę tego hiszpańskiego klubu - Garetha Bale'a. Statuetka Walijczyka powstawała przez 264 godziny i stanęła przed stadionem w Cardiff (Wielka Brytania). Emanuel Santos znów usłyszał kilka nieprzyjemnych słów na temat swojej pracy. Trzeba przyznać jednak, że troszeńkę jest ona lepsza od poprzedniej, ale to do ideału jej baaaardzo daleko. Internet dostrzegł podobieństwo popiersia Bale'a do znanego z filmu "Maczeta" aktora Danny'ego Treja. A Wam co ono przypomina? Śmiało! ;)

popiersieBaleasportRealMadryt

Real Madryt niepokonany! Rekord Barcelony pobity!

Od ostatniej porażki Realu minęły 282 dni. Królewscy pozostają niezwyciężeni od 40 spotkań. Jest to najlepszy rezultat w historii hiszpańskiego futbolu. Los Blancos pobili Barcelonę, która w latach 2015-2016 nie przegrała 39 spotkań z rzędu. Dobrą passę drużyny z Katalonii udało się powstrzymać właśnie Realowi, kiedy ubiegłego roku El Clasico na Camp Nou skończyło się wynikiem 2:1 po golach Benzemy i Ronaldo. Kolejnym celem Realu Madryt jest pobicie rekordu Juventusu Turyn, który w latach 2011-2012 rozegrał 43 mecze bez porażki.

RealMadrytpiłkanożnaFCBarcelona

Ataki terrorystyczne

W piątek w godzinach popołudniowych w Iraku w miejscowości Balad, podczas zlotu fanów drużyny Realu Madryt doszło do zamachów. Grupa uzbrojonych napastników strzelała na oślep do zebranych. Zginęło 16 osób a ponad 20 zostało rannych. Żadna z organizacji nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu, jednak Agencja Amaq twierdzi iż byli to członkowie Państwa Islamskiego.

terroryzmatakiRealMadryt