Tarantino wyreżyseruje "Star Treka". Film będzie tylko dla dorosłych!

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych w świecie kina twórców zajmie się reżyserią kolejnej części "Star Treka". Znany z autorskim filmów Quentin Tarantino tym razem prace nad scenariuszem przekaże komuś innemu. O rolę we współtworzeniu ważnego dla każdego kinomana tytułu walczą: Mark L. Smith ("Zjawa"), Lindsey Beer ("Masters of the Universe") oraz Drew Pearce ("Iron Man 3"). Mamy też dobrą wiadomość dla fanów stylu reżysera "Pulp Fiction" - studio Paramount przystało na warunek Tarantino, jakim było przyznanie filmowi kategorii R. Nowy "Star Trek" nie będzie dozwolony dla widzów niepełnoletnich. Przypominamy, że reżyser pracuje obecnie także nad obrazem przedstawiającym temat masakry w domu Romana Polańskiego. Film, którego tłem będzie zabójstwo Sharon Tate, trafi do kin 9 sierpnia 2018 roku - w rocznicę śmierci żony Polańskiego.

StarTrekTarantinofilmywprodukcjiQuentinTarantino

Tarantino ukończył nowy scenariusz w stylu "Pulp Fiction"! Kto w nim zagra?

Scenariusz najnowszego filmu Quentina Tarantino trafił do studiów filmowych pod roboczym tytułem "#9". W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się, która ze znanych wytwórni zajmie się realizacją obrazu. Według przecieków najnowsza produkcja Tarantino ma przypominać stylem i klimatem jedno z jego największych dzieł: "Pulp Fiction". Fabuła zostanie prawdopodobnie osadzona w latach 60. i 70., a reżyser jest już po wstępnych rozmowach m.in. z Leonardo DiCaprio, Margot Robbie, Bradem Pittem i Samuelem L. Jacksonem. W filmie ma pojawić się scena masowego morderstwa w domu Romana Polańskiego zleconego przez Charlesa Mansona. Zdjęcia mają ruszyć w połowie 2018 roku, a premiera zapowiadana jest na 2019 rok.

nowyfilmTarantinofilmywprodukcjiQuentinTarantino

Tarantino wyreżyseruje "Deadpoola 2"?

Tim Miller ze względu na różnice artystyczne między nim a Ryanem Reynoldsem, tytułowym "Deadpoolem", zrezygnował z funkcji reżysera drugiej części filmu. Fani marvelowego antybohatera postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zaproponowali własnego kandydata na twórcę "Deadpoola 2". Stworzyli internetową petycję, w której domagają się, by reżyserem został... Quentin Tarantino! "Wyobraźcie sobie Tarantino piszącego dialogi do tego filmu - to byłoby niesamowite" - zawiera tekst petycji. Twórca "Pulp Fiction" słynie ponadto z umiejętności mieszania gatunków filmowych, trwających ponad dwie godziny produkcji, przedstawiania własnych wizji bez żadnych kompromisów z wytwórniami, realistycznych scen walk oraz inteligentnego poczucia humoru. Pytanie, czy Tarantino chciałby się poświecić właśnie "Deadpoolowi"? Jak zapowiadał, jego filmografia poszerzy się jeszcze o zaledwie dwie produkcje.

DeadpoolMarvelQuentinTarantino

"Suicide Squad" Quentina Tarantino

Pamiętacie "Djesus Unncrossed", parodię "Django" i "Bękartów wojny" z Christopherem Waltzem? W sieci pojawił się ostatnio "Suicide Squad" z postaciami filmów Quentina Tarantino. Jeśli uważacie podobne produkcje za tworzone tylko w celach rozrywkowych, bez możliwości przełożenia absurdalnych pomysłów na duży ekran, przypominamy Wam historię "Maczety". Robert Rodriguez początkowo stworzył fałszywy zwiastun, który pokazywany był w dylogii "Grindhouse". Efekty krótkiego materiału z udziałem Dannego Trejo jednak tak spodobały się reżyserowi, że postanowił zamienić go w pełnometrażowy film. Chcielibyście zobaczyć w kinach rebooty z Julesem Winnfieldem, porucznikiem Aldo Rainem lub Django?

filmoweparodieSuicideSquadQuentinTarantino

Ulubiona postać Quentina Tarantino z jego filmów

Quentin Tarantino podczas francuskiej premiery "Nienawistnej ósemki" wyznał, że jego ulubionym filmem minionego roku jest „Mad Max: Na drodze gniewu”. Trudno polemizować z takim wyborem. Filmowy powrót George'a Millera został nagrodzony sześcioma Oscarami. Przy okazji festiwalu w Jerozolimie Tarantino zdradził, z którego bohatera jego własnych produkcji jest najbardziej dumny: "Landa to najlepsza postać jaką napisałem i możliwe, że najlepsza jaką kiedykolwiek stworzę. Gdy go wymyślałem, to nie wiedziałem, że będzie lingwistycznym geniuszem. Prawdopodobnie jest jedynym nazistą w historii, który zna jidysz". Reżyser mówił oczywiście o Hansie Landzie granym przez Christophera Waltza ("Bękarty wojny"). Jaka jest Wasza ulubiona postać stworzona przez Quentina?

QuentinTarantinoBękartyWojny