Reprezentacja Polski zyskała potężnego sponsora! Przyniesie szczęście?

Polski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę ze światowym gigantem, Coca Colą. Znana marka będzie wspierać nie tylko główną reprezentację naszego kraju, ale też drużyny młodzieżowe. Okres trwania umowy to 2 lata. "Cieszymy się, że firma o globalnym zasięgu, która od wielu lat jest partnerem najważniejszych imprez sportowych na świecie, doceniła potencjał organizowanych przez nas wydarzeń oraz dostrzegła korzyści płynące ze współpracy z federacją oraz naszymi reprezentacjami" - stwierdził Maciej Sawicki, który jest sekretarzem generalnym Polskiego Związku Piłki Nożnej. Logo słynnego napoju będzie znajdować się na koszulkach naszych rodaków, a my mamy nadzieję, że przyniesie to dużo szczęścia podczas nadchodzących Mistrzostwach Świata w Rosji.

nowysponsorpolskiPolskaPiłkaNożnasport

Polacy na szóstym miejscu. Historyczny awans biało-czerwonych w rankingu FIFA

W rankingu FIFA, który klasyfikuje drużyny piłki nożnej na całym świecie, reprezentacja Polski znalazła się na 6. miejscu! Jest to historyczny awans, ponieważ jeszcze nigdy polska drużyna nie była tak wysoko w rankingu. Podopieczni Nawałki są w coraz lepszej formie i mają dobrą piłkarską postawę. Polska posiada 1319 pkt. Na pierwszym miejscu uplasowali się Niemcy z wynikiem 1609 pkt. Całe zestawienie znajdziecie w linkach poniżej. Co oznacza 6. miejsce dla Polski? Jeśli drużyna utrzyma ten wynik może znaleźć się w pierwszym koszyku losowania grup finałów Mistrzostw Świata w Rosji. Obecnie nasi grupowi rywale w eliminacjach do Mundialu znajdują się na wiele niższych pozycjach: Rumunia zajęła 42. miejsce, Dania 47. , na 54. miejscu jest Czarnogóra, Armenia na 73., a Kazachstan na 106. miejscu. Polska w grupie eliminacyjnej do MŚ2018 zajmuje 1. miejsce (grupa E). Oby tak dalej!

piłkanożnaPolskaPiłkaNożnaFIFA

Podsumowanie fenomenalnego roku polskiej piłki!

Rok 2016 był najlepszym rokiem w historii polskiej piłki w XXI wieku! 1/4 finału na Euro 2016, awans Legii Warszawa do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ich fenomenalne spotkanie z Realem Madryt i Sportingiem Lizbona dające awans do fazy pucharowej Ligi Europy - to najważniejsze wydarzenia, które gromadziły wiernych kibiców na stadionach i przed telewizorami. Nic nie zapowiadało tak dobrego roku! Na początku przyjrzyjmy się bilansowi naszej kadry. W 14 spotkaniach Orły Nawałki wygrały 7 razy (z Serbią, Finlandią, Irlandią Północną, Ukrainą, Danią, Armenią i Rumunią), zremisowały w 6 spotkaniach (z Litwą, Niemcami, Szwajcarią, Portugalią, Kazachstanem, Słowenią), a przegrały tylko raz (1 czerwca 2:1 z Holandią). W wyliczeniach pod uwagę wzięto regulaminowe 90 minut, bo jak każdy chyba pamięta, ze Szwajcarią nasza reprezentacja wygrała po karnych i w takich samych okolicznościach przegrała z Portugalią. Dzięki temu ten rok kończymy na historycznym 15 miejscu w rankingu FIFA! Ale nie tylko meczami reprezentacji żyli kibice... Legia Warszawa po słabych początkach, ale niezwykle zaciętym boju awansowała do fazy grupowej Ligi Mistrzów, eliminując kolejno chorwacki Zrinjski Mostar, słowacki AS Trenczyn oraz irlandzki Dundalk F.C.. W fazie grupowej trafiając do bardzo ciężkiej grupy, udało im się zająć 3 miejsce, co umożliwiło im awans do fazy pucharowej Ligi Europy! Co przyniesie rok 2017? Nasza reprezentacja będzie broniła 1 miejsca w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018, Legia Warszawa zmierzy się z Ajaxem Amsterdam w 1/16 Ligi Europy, a nasze drużyny znowu powalczą o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów i Ligi Europy... Oby następny rok był jeszcze lepszy od swego poprzednika!

PolskaPiłkaNożnaPolskaReprezentacjaLegiaWarszawa

Lechia wycofuje skargę, a w grupie mistrzowskiej zagra Ruch Chorzów!

W sobotę, po zakończeniu ostatniej kolejki przed podziałem tabeli w ekstraklasie nikt nie wiedział, kto awansuje do grupy mistrzowskiej.. Podbeskidzie czy Ruch? Początkowo PZPN podało informację, że na podstawie klasyfikacji fair play, o Mistrzostwo Polski zagra drużyna z Bielska Białej, jednak wszystko miało rozstrzygnąć się w tym tygodniu. Wtedy, w dniu wczorajszym, Lechia Gdańsk wycofała swoją skargę o odebranym punkcie, za niespełnienie warunków licencyjnych i do grupy mistrzowskiej awansował Ruch Chorzów.

ekstraklasaktozagrawgrupiemistrzowskiejPolskaPiłkaNożna