"Piękna i Bestia" w Rosji dopiero od 16. roku życia. Wszystko za sprawą "gay moment"

Francuska baśń dla dzieci "Piękna i Bestia" w nowej wersji Disneya będącej aktorskim remakiem, spotkała się w Rosji ze sporą falą krytyki. Film został uznany za "nieodpowiedni" dla najmłodszych widzów. Wszystko za sprawą postaci LeFou, która otwarcie wyraża swoje uczucia względem mistrza Gastona. Początkowo obraz miał być całkowicie zakazany ze względu na wyjątkowo restrykcyjne prawo, które zabrania jakiejkolwiek publicznej propagandy homoseksualnej. Ostatecznie jednak "Piękna i Bestia" trafi do kin z najwyższą kategorią wiekową (+16). Jeden z rosyjskich polityków Vitali Milanov w swoim liście do Ministra Kultury film określa jako "bezczelną, bezwstydną propagandę grzechu i zboczeń seksualnych". Homoseksualizm w Rosji był zakazany aż do 1993 roku, a z listy zaburzeń psychicznych zniknął dopiero w 1999 roku. Disney postanowił nie komentować rosyjskiej oceny produkcji.

zakazanyDisneyPięknaiBestiadyskryminacja

"Piękna i Bestia" z oficjalnym zwiastunem!

Po wielu miesiącach oczekiwania do sieci trafił oficjalny zwiastun aktorskiej wersji niezwykłej baśni Disneya "Piękna i Bestia"! Nowa produkcja znanej wytwórni bazuje na animacji z 1991 roku, którą w dzieciństwie widział chyba każdy. Po obejrzeniu zwiastuna mamy wrażenie, że nowa wersja z łatwością może konkurować z tą kultową animacją. Niestety do premiery pozostało jeszcze kilka miesięcy. Film wejdzie na ekrany kin dopiero 17 marca 2017 roku, ale nikt nie broni nam oglądać trailera bez przerwy :) Zobaczcie piękną zapowiedź "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson i Danem Stevensem w rolach głównych!

zwiastunPięknejiBestiiPięknaiBestiakinowepremiery

Reżyser "Zmierzchu" i Emma Watson w "Pięknej i Bestii"

W 2014 roku reżyser "Braterstwa wilków", Christophe Gans, nakręcił filmową wersję "Pięknej i Bestii" z Léą Seydoux ("Życie Adeli - Rozdział 1 i 2") oraz Vincentem Casselem ("Nieodwracalne") w rolach głównych. Francuska produkcja nie zyskała dużego rozgłosu, a w Polsce nie było jej w repertuarze popularnych kin. Kolejną próby przedstawienia klasycznej historii Disneya podjął się Bill Condon, reżyser odpowiedzialny za dwie części "Sagi Zmierzch". Gwiazdorska obsada budzi wielkie nadzieje. W produkcji zobaczymy m.in. Emmę Watson, Evana McGregora, Emmę Thompson i Iana McKellena. Premiera nowego filmu "Piękna i Bestia" dopiero w marcu przyszłego roku, ale już teraz możecie obejrzeć zwiastun!

kinowepremieryPięknaiBestiaDisney

Zwiastun "Pięknej i Bestii" z rekordem!

24 godziny wystarczyły żeby zwiastun "Pięknej i Bestii" zachwycił świat! Chociaż film trafi do kin dopiero w marcu 2017 roku, to już teraz budzi emocje! Jego zapowiedź w pierwszy dzień po emisji odtworzono aż 91, 8 mln razy! Tym samym został pobity rekord, który należał do pierwszego trailera "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenia Mocy". Zwiastun tej części "Gwiezdnych Wojen" w ciągu doby zanotował 88 mln wyświetleń. Czy sukces trailera "Pięknej i Bestii" to zasługa znanej z "Harry'ego Pottera" Emmy Watson, która wciela się w rolę Belli? Zobaczcie zwiastun i sami oceńcie w czym tkwi jego siła!

zwiastunPięknejiBestiiPięknaiBestiaEmmaWatson