Nieoczekiwane podium dla Żyły! Wszyscy Polacy w pierwszej ósemce!

W Mistrzostwach Świata w Lahti nasz skoczek Piotr Żyła zajął 3 miejsce na podium! Było to ogromnym zaskoczeniem, ponieważ w pierwszej serii zajął tylko 6 miejsce. Wcześniej w rankingu byli Kamil Stoch na 4 miejscu i Dawid Kubacki na 5 miejscu. Podczas drugiej serii dobry skok oddał Maciej Kot, który awansował przez to na 6 miejsce w końcowej klasyfikacji. Piotr Żyła wykonał fenomenalny skok na odległość 131 metrów,dzięki czemu objął prowadzenie! Kamil Stoch, który wstępnie nominowany był do zajęcia miejsca na podium, zajął ostatecznie 7 miejsce, a Dawid Kubacki 8. W ostatnich momentach turnieju Żyłę wyprzedzili tylko reprezentant Niemiec Andreas Wellinger ze srebrnym medalem oraz zwycięzca - Austriak Stefan Kraft - ze złotym. Nie skoczyli oni więcej w drugiej serii, jednak sędziowie przyznali im więcej punktów. Piotrowi serdecznie gratulujemy, a także reszcie drużyny, która znalazła się w pierwszej 8!

skokinarciarskieMistrzostwaŚwiata

Poznaliśmy Mistrza Świata w Graniu na Gitarze Powietrznej!

Od 24 do 26 sierpnia w fińskiej miejscowości Oulu odbyły się 21. Mistrzostwa Świata w... Graniu na Gitarze Powietrznej! Do finału dostało się 15 uczestników, którzy rywalizowali w 2 rundach. W pierwszej uczestnik sam wybierał utwór, a w drugiej musiał improwizować do piosenki, którą wybrali organizatorzy. Tytuł Mistrza Świata zdobył Matt "Airistotle" Burns z USA, natomiast srebrny medal powędrował do Kereel "Your Daddy" Blumenkrants z Rosji. Na najniższym stopniu podium stanął również reprezentant USA Nicole "Mom Jeans Jeanie" Sevcik, który wyprzedził swojego rodaka Roba "The Marquis" Messela o zaledwie 0,2 pkt!

MistrzostwaŚwiataGitaraPowietrznaDziwneKonkursy

Polska wygrywa w ostatnim sprawdzianie przed katowickimi Mistrzostwami Świata grupy IA

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie pokonała w sobotę Koreę Południową 3:0. Był to ostatni sprawdzian naszych hokeistów, przed startującymi w sobotę Mistrzostwami Świata IA w katowickim Spodku. Rywalami Polski (22 miejsce w rankingu IIHF), zmierzą się ze Słowenią (14 miejsce), Austrią (16), Włochami (18), Japonią (20) oraz właśnie Koreą (23).