Michael Douglas oskarżony o molestowanie. Miał masturbować się przed pracownicą

Kolejne niepokojące wieści dochodzą nas zza oceanu. Po "seksaferze w Białym Domu", o czym pisaliśmy wczoraj, kolejny hollywoodzki aktor usłyszał zarzuty molestowania seksualnego. Dwukrotny zdobywca Oscara, Michael Douglas, zaprzecza oskarżeniom. "To kompletne kłamstwo, fabrykacja, zero prawdy" - powiedział w wywiadzie dla Deadline. Jedna z byłych pracownic Douglasa odbyła niedawno rozmowę z dziennikarką, której wyznała, że zwolnił ją, po czym blokował jej karierę w branży filmowej. Aktor, mając 32 lata, miał masturbować się przed kobietą i odbywać w jej towarzystwie sprośne rozmowy telefoniczne, podczas których używał "barwnego" i niestosownego języka. "Rzecz, która boli mnie najbardziej to to, że muszę się z czymś takim dzielić z moją żoną i dziećmi. Moje dzieci są bardzo smutne. Idą do szkoły martwiąc się, że będzie o mnie jakiś artykuł przedstawiający mnie jako napastnika seksualnego" - mówi Douglas. W walce z zarzutami wspiera go żona, Catherine Zeta-Jones.

zarzutyMichaelaDouglasaMeTooświatkina

O tym było najgłośniej! "Człowiekiem Roku 2017" są... kobiety

Redakcja prestiżowego magazynu "Time" ogłosiła, komu w tym roku przyznano tytuł Człowieka Roku. Wyjątkowo postanowiono uhonorować nie jedno nazwisko, ale tysiące, jak nie miliony osób. Redakcja uznała, że zjawiskiem, które miało największy wpływ na wydarzenia na świecie w mijającym roku, była akcja #MeToo i Człowiekiem Roku ogłosiła wszystkie kobiety mówiące głośno o przemocy seksualnej. Gazeta doceniła ich bezkompromisowość i odwagę. Panie, które pomogły ujawnić skandal związany z gwałtami w Hollywood, nazwano "silence breakers" czyli kobietami, które "przerwały ciszę". Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy "Time" przyznaje tytuł grupie osób, niemniej bardzo wyjątkowa. Człowiekiem Roku 2016 został Donald Trump, natomiast roku poprzedniego Angela Merkel. Nagroda przyznawana przez tygodnik "Time" od 90 lat wyróżnia osobę, grupę ludzi, maszynę lub ideę, która miała największy - pozytywny lub negatywny - wpływ na wydarzenia na świecie w minionym roku.

CzłowiekRoku2017kobietaMeToo

Znana gwiazda ostro o producencie filmowym! "Nie zasługujesz na kulkę"

W związku z aferą dotyczącą znanego producenta filmowego, Harveya Weinsteina, głos zabrała Uma Thurman. Aktorka znana m.in. z "Pulp Fiction" postanowiła złożyć swoim fanom na Instagramie życzenia z okazji Święta Dziękczynienia. "Wszystkiego najlepszego! (oprócz Ciebie Harvey i Twoich niegodziwych popleczników. Cieszę się, że to wszystko rozgrywa się powoli - nie zasługujesz na kulkę)". Na udostępnionym przy wpisie zdjęciu widnieje kadr z filmu "Kill Bill". Aktorka nieraz spotykała się z producentem, m.in. podczas produkcji filmów Quentina Tarantino. Czy ten wymowny wpis oznacza, że dołączy ona do grona oskarżycielek?

UmaThurmanostrooWeinsteiniekontrowersjeMeToo

Kevin Spacey oskarżony o molestowanie nieletniego! Aktor odpowiada na zarzuty: "Jestem gejem"

Anthony Rapp, aktor znany m.in. z "Pięknego Umysłu", postanowił wyjawić w wywiadzie z serwisem Buzzfeed, że w wieku 14 lat był molestowany seksualnie przez Kevina Spaceyego. Miało do tego dojść w 1986 roku podczas imprezy organizowanej w domu gwiazdy "House of Cards". Według słów Rappa, aktor miał przenieść go przez próg "w sposób, w jaki pan młody bierze pannę młodą", a później położyć się na nim. W związku z tym oskarżeniem Kevin Spacey postanowił wydać oficjalne oświadczenie, w którym wyznaje, że nie pamięta takiej sytuacji, prawdopodobnie przez bycie pod wpływem alkoholu. Jeśli jednak do niej doszło, to chce serdecznie przeprosić. Dodał, że przeżył wiele romantycznych zbliżeń z mężczyznami i postanawia żyć otwarcie jako gej. Anthony Rapp to aktywny działacz na rzecz społeczności LGBT i jest kolejną osobą, która w związku ze skandalem obyczajowym z Harvey Weinsteinem wyznaje, że była molestowana seksualnie.

SpaceyoskarżonyomolestowanieprzemocMeToo

Feministka zarzuca rasizm gwałcicielowi, ponieważ... molestował tylko białe aktorki

Podczas gdy kobiety odważnie wyznają przed całym światem, że były molestowane, używając w mediach społecznościowych tagu #MeToo (#JaTeż), czarnoskóra dziennikarka gwałcicielom zarzuca... rasizm. Przynajmniej temu, od którego cała akcja się zaczęła. "Myślę, że powinniśmy być zaniepokojeni, że seryjny gwałciciel nie uwzględnia różnorodności rasowej wśród swoich ofiar" - o Harveyu Weinsteinie napisała Bim Adewunmi, od lat działająca na rzecz praw kobiet i równouprawnienia. Kilka dni temu w swoim artykule feministka oskarżyła producenta filmowego o dyskryminację rasową. Jak zauważyła, wszystkie kobiety molestowane przez niego, były białe. Wiązać się to ma z ogólnym problemem rasizmu w Hollywood - Adewunmi twierdzi, że czarnoskóre aktorki nie dostają ról głównych w amerykańskich filmach. Swoje ubolewanie nad faktem, że wszystkie ofiary Weinsteina były białe wyraziła słowami: "Myślę, że dla niego czarna kobieta, taka jak ja, nie jest uważana za godne pożadania trofeum seksualne. On zapewne jest przekonany, że 'pie****na' przez niego kobieta doznaje zaszczytu, ale czarnoskóra kobieta nie zasługuje na taki honor. To jest głęboko zakorzenione w głowach takich jak on białych samców".

MeToofeminizmdyskryminacja

Gwiazda muzyki pop: "Po raz pierwszy wykorzystał mnie, gdy miałam około 15 lat"

Alice Glass, była wokalistka Crystal Castles, zamieściła na oficjalnej stronie zespołu oświadczenie, w którym wyjaśnia, dlaczego zdecydowała się opuścić zespół w 2014 roku. Czytamy w nim, że Ethan Kath (właściwie Claudio Palmieri), współzałożyciel kapeli, od lat dręczył oraz wykorzystywał seksualnie Alice. Podobno miał również całkowicie kontrolować życie prywatne wokalistki oraz samemu, bez jakichkolwiek konsultacji z Glass, zarządzać jej karierą. "Krytykował mnie i wrzeszczał na mnie, nazywał mnie żartem, mówił, że ludzie, którzy przychodzą na nasze koncerty interesują się tylko jego muzyką, a ja rujnuję jego zespół. Rozbił szybę w kabinie prysznicowej by mnie zastraszyć, zamykał mnie w pokoju. Powiedział, że mój feminizm zrobił ze mnie cel dla gwałcicieli i że chce mnie chronić. Zmusił mnie, bym uprawiała z nim seks. W przeciwnym wypadku, jak sam powiedział, nie będę mogła być w zespole" - pisze w oświadczeniu Alice. Do tak odważnego wyznania, jak twierdzi sama wokalistka, zainspirowały ją kobiety zeznające w sprawie Harveya Weinsteina.

molestowaniewzespoleprzemocMeToo

Mężczyźni odpowiadają na akcję #MeToo. "Panowie, nasza kolej"!

Tysiące kobiet z całej Polski wyznaje, że były molestowane seksualnie. Wszystko za sprawą akcji #MeToo, której początek dała seksafera ze znanym producentem Hollywood w roli głównej, Harveyem Weinsteinem. Krótkie wyznanie #MeToo czy #JaTeż opanowało media społecznościowe. W odpowiedzi na ogólnoświatową akcję kobiet głos zabrali mężczyźni. Panowie tweetują #HowIWillChange i zapowiadają walkę przeciwko "kulturze gwałtu". Męska odpowiedź w formie hashtagu została stworzona przez australijskiego dziennikarza i scenarzystę Benjamina Lawa (widoczny na zdjęciu). "Panowie, nasza kolej" - pisze na Tweeterze Law. "Po wczorajszej fali #MeToo, historii o nadużyciach, napaściach i prześladowaniach seksualnych względem kobiet, dziś mówimy #HowIWillChange'". Ciekawe, czy 10 lat temu aktywistka Tarana Burke, która jako pierwsza użyła hashtagu #MeToo, wierzyła, że dzięki m.in. aktorce Alyssie Milano akcja zaangażuje samych mężczyzn!

HowIWillChangefeminizmMeToo

Hasztag #MeToo opanował Twittera i Facebooka. Kobiety na całym świecie wyznają, że były ofiarami molestowania seksualnego!

W ubiegłym tygodniu cały świat dowiedział się o zarzutach o molestowanie seksualnie wobec amerykańskiego producenta filmowego Harveya Weinsteina ("Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Władca Pierścieni"). Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Ashley Judd czy Kate Beckinsale to tylko niektóre aktorki, które otwarcie wyznały, że były jego ofiarami. Lista jest o wiele dłuższa... W ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat 65-letni producent molestował także asystentki i inne pracownice swojej firmy. Na fali skandalu ujawnionego przez dziennik "New York Times" w mediach społecznościowych miliony kobiet zaczęło przyznawać się do bycia ofiarami przemocy seksualnej. Akcję opatrzoną hasztagiem #MeToo (#JaTeż) zapoczątkowała aktorka Alyssa Milano, która napisała na Twitterze:"Ja też. Gdyby wszystkie kobiety, które były kiedyś molestowane seksualnie, napisały "Ja też" w statusie, być może pokazalibyśmy ludziom, jaką skalę ma to zjawisko (więc kopiuj i wklej)". Jak podaje RMF FM, w ciągu doby na Facebooku pojawiło się aż 12 milionów wyznań dotyczących molestowania, a na Twitterze 500 tysięcy. Podobnych postów wciąż przybywa. Do akcji przyłączyły się również Polki. Weinstein w oświadczeniu, które wydał po wybuchu afery napisał: "Wychowałem się w latach 60. i 70., kiedy wszelkie reguły dotyczące zachowań w miejscu pracy były inne. Taka była wtedy kultura". Musimy mówić głośno, że na molestowanie przyzwolenia nie było i nie będzie nigdy!

MeTookobietamolestowanie