Tęczowe opakowania w McDonald's wywołują skrajne reakcje. Nie wszystkim się spodobały

Z okazji Miesiąca Dumy na Facebooku pojawiły się tęczowe reakcje, a w McDonald's tęczowe opakowania na frytki. Poparcie społeczności LGBTQ przez giganta fast-foodu wywołało skrajne emocje. Wśród wielu popierających tę ideę znaleźli się też tacy, których akcja popularnej sieci barów szybkiej obsługi zbulwersowała. "To obrzydliwe! McDonald's wypuścił dziś TĘCZOWE FRYTKI na cześć GEJOWSKIEJ DUMY! (...) Ich jedzenie i tak jest do niczego" - to jeden z komentarzy oburzonych internautów.

MiesiącDumyrównouprawnienieMcDonalds

McDonald's promuje kanapki rodzinną tragedią. Dla internautów ta reklama to przegięcie! [WIDEO]

Nie tak dawno pisaliśmy Wam o odrażającej, dziwacznej reklamie Skittles na Dzień Matki, która wśród internautów wywołała ogromne oburzenie i niesmak. Tym razem mamy dla Was nową reklamę kanapek z rybą od McDonald's, której twórcy również się nie popisali. W przeciwieństwie do spotu Skittles trwająca półtorej minuty reklama popularnej sieci fast foodów uraziła widzów promowaniem swego produktu za pomocą rodzinnej tragedii. Wideo przedstawia bowiem szczerą rozmowę matki i syna, którzy wspominają zmarłego ojca. Chłopiec niemogący pogodzić się z odejściem taty dowiaduje się od rodzicielki, że jeśli chodzi o podobieństwo do zmarłego, to łączy go z nim niemal tylko ulubiona pozycja w menu, którą są kanapki typu filet-o-fish. Twórcy spotu zdecydowanie poszli o krok za daleko! Internauci w sieci mocno skomentowali wideo. Przede wszystkim okazało się ono bolesne dla tych, którzy stracili kogoś bliskiego - reklama spowodowała powrót przykrych wspomnień. "Jest mi niedobrze po obejrzeniu tej reklamy. Straciłam tatę gdy miałam 9 lat. Wspomnienia? Tak. Burger? Nie! Haniebna reklama McDonald's" - napisała jedna z użytkowniczek Twittera. Inna dodała: "To absolutnie nie w porządku, że reklama McDonald's wykorzystuje smutek dziecka by sprzedawać burgery". Rzecznik prasowy McDonald's w wywiadzie dla BBC wyznał, że tym spotem restauracja chciała podkreślić rolę swoich produktów w zarówno dobrych jak i złych momentach życia każdego z nas. Naprawdę? Zobaczcie sami!

reklamaMcDonaldsMcDonaldsreklamy

McDonald's wyśmiewa kawowych hipsterów. Nowa reklama uderza w nasz słaby punkt

Dla niektórych kawa to intensywny smak czarnego espresso, dla innych dyniowe latte z cukrem trzcinowym. Nowa reklama McDonald's celnie trafia w tę drugą grupę kawoszy. Mimo że spot szyderczym okiem przygląda się hipsterskim smakoszom napojów kawopodobnych i być może dotyka bezpośrednio nas samych, na pewno robi to po mistrzowsku. Nawet jeśli jesteście zwolennikami alternatywnego sposobu podawania kawy, ta reklama sprawi, że się uśmiechniecie :) Przekaz fastfoodowego giganta jest krótki - najlepsze jest to, co nieskomplikowane... nawet jeśli podane w plastikowym kubku.

hipsterskakawaMcDonaldsreklamy

Wrap ze śledziem w McDonald's - nic dziwnego, że nikt nie chce go jeść

Usłyszeliśmy już o burgerze z Nutellą, który podawany jest w restauracjach McDonald's we Włoszech. Nadszedł czas na wrapa... ze śledziem. Oferta ma nawiązywać do tradycyjnej potrawy rosyjskiej. "Śledź pod szubą" to odpowiedź fastfoodowego giganta na popularną sałatkę szubę. W jej skład wchodzą: marchew, ziemniaki, burak, сebula, jaja, śledź i majonez. To danie, które od czasów radzieckich podaje się do stołu w czasie zimowych świąt. Rosjanie niezbyt entuzjastycznie przyjęli propozycję amerykańskiej sieci restauracji... Niektórzy uznali ją nawet za pogwałcenie tradycji. Nic dziwnego... Wrap nie prezentuje się zbyt apetycznie.

śledźwburgerzejedzenieMcDonalds

McDonald's wprowadził do oferty burgery z Nutellą! Sprawdź, gdzie możesz ich spróbować!

"Miękka słodycz, której nie będziesz się w stanie oprzeć" - pisze o swojej nowości McDonald's. Nowy produkt sieci restauracji przypomina raczej tradycyjnego pączka niż burgera. Nazywa się "Sweety con Nutella", jest podawany na ciepło, a jako pierwsi będą mogli spróbować go Włosi. Przełożona czekoladowo-orzechowym kremem bułka to prawdziwa bomba kaloryczna - ma aż 1078 kalorii! Na razie nie wiemy, czy słodka kanapka trafi do restauracji w Polsce. Nie jesteśmy pewni, czy nutellowy burger jednak zrewolucjonizuje rynek fastfoodów :D

nutellaburgerjedzenieMcDonalds

Co się dzieje z polanym kwasem siarkowym jedzeniem z McDonald'sa?

Nie od dziś wiadomo, że żywienie się w restauracjach typu fastfood nie należy do najzdrowszych. Na YouTubie regularnie pojawiają się filmiki pokazujące, jak długo burgery i frytki wytrzymują w prawie nienaruszonym stanie. Ostatnio twórcy kanału LET'S MELT THIS, którzy obrazują, co dzieje się po oblaniu kwasem siarkowym z różnymi przedmiotami, postanowili spróbować "zniszczyć" burgera z McDonald'sa. Kwas siarkowy to jedna z najsilniejszych substancji żrących. Jest w stanie rozpuścić niemal wszystko. Eksperyment trwał ok. pół godziny. Przez ten czas cheeseburger zaledwie lekko przypalił się z wierzchu. Efekt doświadczenia jest zaskakujący... Obejrzyjcie sami i zastanówcie się, jak szkodliwe musi być jedzenie tego typu fastfoodów.

fastfoodYouTubeMcDonalds