Twórca Facebooka zostanie prezydentem USA?

W mediach pojawiają się coraz liczniejsze spekulacje na temat tego, czy Mark Zuckerberg - założyciel jednego z największych portali społecznościowych- ubiegać będzie się o tytuł prezydenta USA. On sam temu zaprzecza, twierdząc, że nie interesuje go polityka. Jednak telewizja Fox N twierdzi, że aktualnie jego słowa mogą być nieprawdziwe, a należy zwrócić uwagę na zachowanie młodego miliardera. Zuckerberg odwiedził ostatnio stan Iowa - miejsce, które wszyscy nowi kandydaci na prezydentów wybierają jako pierwsze w swojej kampanii do prawyborów. Zaczął też odwiedzać inne stany. Wiele osób twierdzi, że jest to najlepsza okazja, aby przedstawić się nowym wyborcom i zyskać ich sympatię. Mark fotografuje się z ludźmi, odwiedza ich w pracy. Aktualnie Zuckerberg jest wg tygodnika "Forbes" piątym najbogatszym człowiekiem na świecie. Jego majątek to blisko 71,1 miliarda dolarów. Jest też bardzo młodą osobą. Aktualnie ma 33 lata ( w Stanach, aby objąć urząd prezydenta trzeba mieć 35), ale do 2020 roku, czyli do wyborów osiągnie on wyznaczoną liczbę. Dużo spekulacji wywołały też posunięcia Marka i jego żony Priscilli Chan, którzy zatrudnili w swojej fundacji charytatywnej "Chan Zuckerberg Initiative" Davida Plouffego, szefa kampanii wyborczej Baracka Obamy, a także Joela Benensona - głównego stratega sztabu wyborczego Hillary Clinton. Czy Amerykanie znów zaryzykują i postawią na kolejnego bogatego biznesmena? Przekonamy się w ciągu najbliższych lat.

wyboryUSAMarkZuckerbergpolityka

Jarvis - elektryczny system zarządzania domem

Zastanawialiście się kiedyś, jak będzie wyglądało życie za kilkadziesiąt lat? Czy wszystko zostanie skomputeryzowane? Nie będziecie musieli na to tak długo czekać. Założyciel Facebooka, Mark Zuckerberg, od jakiegoś czasu pracuje nad systemem, który będzie pomagał nam w codziennych obowiązkach. Mowa o Jarvisie - elektrycznym systemie zarządzania domem. Koncept systemu został ukazany w filmikach, które przedstawiają normalny dzień Zuckerberga. Jarvis budzi go, informuje o planach i temperaturze oraz sprawdza, co robi jego dziecko w pokoju. System jest zsynchronizowany ze smartfonem, komputerem oraz urządzeniami domowymi - lampami, tosterem, telewizją, sprzętem muzycznym czy klimatyzacją. Jarvis potrafi przyjmować głosowe komendy i odpowiadać na nie. Za pomocą komendy możecie włączyć muzykę, uruchomić urządzenie i włączyć światło. Prace nad systemem trwają. A czy Wy korzystalibyście z takiego systemu?

JarvisMarkZuckerbergsystem

Mark Zuckerberg u papieża Franciszka. Rozmawiali o pomocy biednym

Założyciel Facebooka Mark Zuckerberg oraz jego żona Priscilla Chan spotkali się w poniedziałek z papieżem Franciszkiem. Tematem spotkania była pomoc najbiedniejszym. Udzielona audiencja dotyczyła przede wszystkim sposobu użycia technologii w celu „ograniczenia biedy, wsparcia kultury spotkania i przekazania posłania nadziei, zwłaszcza osobom najbardziej potrzebującym” - podały służby prasowe Watykanu. Papież ma już konto na Twitterze oraz Instagramie. Być może niedługo pojawi się także na Facebooku?

WatykanMarkZuckerberg