Chester Bennington tydzień przed śmiercią: "To najlepszy dzień w moim życiu". Wideo ukazuje prawdziwe oblicze depresji

Muzycy Linkin Park starą się uhonorować śmierć Chestera Benningtona, dzieląc się z fanami szczęśliwymi momentami ich przyjaźni. Opublikowany w sieci odcinek "Carpool Challange" z udziałem byłego wokalisty zespołu jest jednak czymś znacznie ważniejszym. Uśmiech oraz słowa artysty mówiące o tym, że był to "najlepszy dzień w jego życiu" świadczą o chorobie, z jaką mierzył się przez lata. Depresja ma wiele twarzy. To, że znany i szanowany na całym świecie twórca jednego dnia śmieje się i świetnie bawi w towarzystwie bliskich mu osób, nie oznacza wcale, że za kilka dni nie targnie się na swoje życie. Niespełna tydzień po nakręceniu tego widea, 20 lipca Chester Bennington powiesił się w swoim domu w Kalifornii. Miał 41 lat.

jakwyglądadepresjaproblemypsychiczneLinkinPark

Syn byłego wokalisty Linkin Park do osób z myślami samobójczymi: "Pomóż sobie, a nie rób sobie krzywdy" [WIDEO]

Rodzina byłego wokalisty Linkin Park, Chestera Benningtona poinformowała o planach założenia organizacji, której celem będzie pomoc osobom zmagającym się z myślami samobójczymi. Popularny wokalista był idolem tysięcy młodych ludzi na całym świecie. Jego bliscy chcą uniknąć sytuacji podobnych do historii 15-latka z Argentyny, który odebrał sobie życie w ten sam sposób co Bennington. Syn lidera Linkin Park w ramach kampanii National Suicide Prevention Week nagrał wideo, kierując krótkie przesłanie do wszystkich osób walczących z myślami samobójczymi: "Cześć, nazywam się Draven Bennington i uczestniczę w National Suicide Prevention Week. Chcę się zobowiązać, że porozmawiam z kimś przed tym, jak zrobię sobie krzywdę, gdy czuję się przygnębiony, smutny, czy mam trudny tydzień, miesiąc, rok. Chcę rzucić tobie takie samo wyzwanie - pomóż sobie, a nie rób sobie krzywdy". Obejrzyjcie nagranie 15-latka, które jest szczególnie istotne przez wzgląd na okoliczności śmierci jego ojca. Chester Bennington powiesił się w swojej prywatnej rezydencji w Los Angeles 20 lipca 2017 roku. Artysta przez wiele lat zmagał się z depresją. Miał 41 lat.

LinkinParkpomocproblemypsychiczne

Nowy teledysk Linkin Park opublikowany kilka godzin przed śmiercią Chestera Benningtona [WIDEO]

20 lipca wokalista zespołu Linkin Park przegrał walkę z depresją. Chester Bennington powiesił się w swoim domu w Palos Verdes Estates w Los Angeles. Przedwczesna śmierć artysty wstrząsnęła światem. Na jaw zaczęły wychodzić traumy i demony, z którymi muzyk mierzył się prawie całe swoje życie. W dzieciństwie przeżył chwile, z jakimi żadne dziecko nie powinno mieć nic wspólnego. Przez 6 lat był molestowany seksualnie przez starszego kolegę. Ratunku szukał w narkotykach, alkoholu i muzyce. Na scenie czuł się jak ryba w wodzie. Wkrótce po odejściu Chestera członkowie Linkin Park zamieścili w sieci klip do piosenki „Talking to Myself” pochodzącej z ich najnowszej płyty. Prawdopodobnie jest to jeden z ostatnich obrazów, w których wystąpił były wokalista Linkin Park. Teledysk wyświetlono już ponad 26 milionów razy.

ostatniklipLinkinParkmuzycznepremieryLinkinPark

Nie żyje wokalista Linkin Park. Chester Bennington popełnił samobójstwo

Jak podają brytyjskie media, Chester Bennington, wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo przez powieszenie. Jego ciało zostało znalezione o godzinie 9. rano czasu amerykańskiego w prywatnej rezydencji muzyka w Palos Verdes Estates (Los Angeles). Miał 41 lat. Informację o śmierci Benningtona jako pierwszy podał portal TMZ.com. "Zszokowany i wstrząśnięty potwierdzam, że to prawda. Oficjalne oświadczenie pojawi się wkrótce" - napisał na Twitterze Mike Shinoda z Linkin Park. Wokalista popełnił samobójstwo w rocznicę urodzin Chrisa Cornella, który w ten sam sposób odebrał sobie życie 18 maja. Bennington od lat zmagał się z depresją. Był dwukrotnie żonaty. Osierocił szóstkę dzieci.

nieżyjewokalistaLinkinParkmetalLinkinPark