Litr zamiast Lidla. Znana sieć sklepów podrobiona na Ukrainie!

Charakterystyczny szyld z przechyloną literką "i" w niebiesko-żółtych barwach kojarzy nam się bezsprzecznie z Lidlem, niemiecką siecią dyskontów, która działa na terenie aż 27 krajów, w tym oczywiście także w Polsce. Firma nie działa jednak na Ukrainie... Okazuje się, że nasi wschodni sąsiedzi zapragnęli mieć Lidla również u siebie! Szyld "mocno" wzorowany na szyldzie niemieckiej sieci został zauważony przez grupę polskich motocyklistów. Zamiast napisu "Lidl" widnieje na nim jednak napis "Litr" przywodzący na myśl sklep monopolowy. Filmik z ich odkrycia możecie zobaczyć w jednym z poniższych materiałów. W Polsce, a także na terenie Unii Europejskiej za taką praktykę grozi kara, ale od państw położonych poza granicami UE trudno ją wyegzekwować. Nie wiadomo więc, czy na twórcę sklepu Litr zostanie nałożona kara. To nie pierwszy taki przypadek, kiedy sklep znanej sieci został podrobiony. Fałszywe sklepy Biedronki pojawiły się na przykład w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych...

podróbkaLidlazakupyLidl

Paris Hilton w reklamie... Lidla!

Chyba wszyscy pamiętamy głośną reklamę specjalizującej się w hamburgerach sieci Carl’s Jr z panną Hilton w roli głównej, która tak wczuła się w rolę pracownicy samochodowej myjni, że wiele stacji telewizyjnych wstrzymało się z emisją spotu. Tym razem amerykańska celebrytka (ostatnio podobno "poważna bizneswoman") w ugrzecznionej wersji wystąpiła w reklamie Lidla! Paris zaprojektowała dla popularnej sieci dyskontów kolekcję urządzeń i akcesoriów do stylizacji i pielęgnacji włosów. Klienci Lidla we Francji, Wielkiej Brytanii i Niemczech będą mogli kupić lokówki, prostownice, suszarki i szczotki sygnowane nazwiskiem celebrytki. Na razie nie wiadomo, kiedy kolekcja trafi na półki w naszym kraju, ale wielbiciele Paris na pewno już zacierają ręce. Jak oceniacie reklamę z Hiltonówną? Czy Lidl wiedział co robi, zatrudniając ją?

ParisHiltonreklamaLidl

Transport kokainy trafił do Lidla. "Pomyłki to rzecz normalna"

Narkotyki warte co najmniej 80 milinów złotych trafiły przez przypadek do Lidla w Zgierzu (woj. łódzkie) dzień przed Wigilią. Blisko 387 kg czystej kokainy z Kolumbii było ukryte w w kartonach z bananami. Pracownicy sklepu zauważyli, że część z nich waży więcej od pozostałych - tak znaleźli pakunki z białym proszkiem. "Chcielibyśmy tylko podkreślić, że nie mamy nic wspólnego z tym transportem" - oświadczyło Biuro prasowe Lidl Polska. Na razie nie wiadomo czy narkotyki były przeznaczone na polski rynek, czy też trafiły do naszego kraju przez przypadek. "Pomyłki w transporcie narkotyków z Ameryki Południowej to rzecz normalna. Z krajów takich jak Kolumbia, Peru czy Wenezuela jest wysyłanych tyle transportów, że regularnie dochodzi do pomyłek" - powiedział portalowi tvp.info oficer CBŚP zajmujący się przestępstwami narkotykowymi.

kokainawLidlunarkotykiLidl