Kolejna produkcja Allegro z serii Legendy Polskie - "Jaskółka uwięziona"

Po premierze "Jagi" Allegro udostępniło utwór w wykonaniu Katarzyny Pośpiech (w tytułowej roli). Oprócz niesamowitej warstwy lirycznej nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla twórczości Tomasza Bagińskiego teledysku. Zdania co do interpretacji są podzielone. Do czego, według Was, nawiązuje klip? Więcej utworów z serii Legendy Polskie możecie pobrać na stronie: http://legendy.allegro.pl/extras/. Znajdziecie tam m.in. cover kawałka "Cichosza", który pojawił się w "SMOKu"!

LegendyPolskieTomaszBagińskiAllegro

Legendy Polskie: premiera filmu "Jaga"!

W internecie pojawił się najnowszy film z serii "Legendy Polskie", kręcony przez Tomasza Bagińskiego. Tym razem na warsztat została wzięta popularna Baba Jaga. W rolach głównych wystąpili: Katarzyna Pośpiech, Tomasz Drabek, Piotr Machalica. Przed premierą filmu reżyser zapowiadał: "Jaga w naszym filmie będzie zielarką, która ma potężne moce. Sama jest w stanie pokonać oddział antyterrorystów. Po raz pierwszy w historii polskiego kina zrobimy też porządną scenę bijatyki - to coś o czym marzyłem od lat". Czy udało im się dorównać do poprzednich części? Podoba wam się najnowszy film z serii "Legendy Polskie"?

LegendyPolskieTomaszBagińskiYouTube

Legendy Polskie: pierwszy zwiastun "Jagi"

Twórcy serii "Legendy Polskie" zaprezentowali zwiastun swojego kolejnego krótkometrażowego filmu. Po Smoku Wawelskim, Panu Twardowskim i Bazyliszku przyszła pora na historię o Babie Jadze. Premiera "Jagi" będzie miała miejsce już 9 grudnia! Czy dorówna ona poprzednim częściom? Konkurencja jest naprawdę spora! Zobaczcie zapowiedź!

LegendyPolskieTomaszBagińskiYouTube

Legendy Polskie: premiera "Operacji Bazyliszek" i zapowiedź "Jagi"

W sieci pojawił się właśnie kolejny krótkometrażowy film z serii Legendy Polskie. W "Operacji Bazyliszek", czwartej produkcji Tomasza Bagińskiego stworzonej we współpracy z Allegro, pojawili się Paweł Domagała, Olaf Lubaszenko i Michalina Olszańska. Po uwspółcześnieniu baśni o Twardowskim, smoku wawelskim oraz bazyliszku, twórcy zapowiadają ekranizację historii Baby Jagi. "Jagę", według obietnic reżysera, obejrzymy jeszcze w tym roku. "Jaga w naszym filmie będzie zielarką, która ma potężne moce. Sama jest w stanie pokonać oddział antyterrorystów" - zapowiada Bagiński. - "Po raz pierwszy w historii polskiego kina zrobimy też porządną scenę bijatyki - to coś o czym marzyłem od lat".

LegendyPolskieTomaszBagińskiYouTube

Legendy Polskie: "Operacja Bazyliszek" - pierwszy zwiastun

W sieci pojawił się zwiastun kolejnego krótkometrażowego filmu z serii Tomasza Bagińskiego Legendy Polskie, którą pokochali Polacy. W "Operacji Bazyliszek" poznamy nową wersję historii mitycznego stworzenia oraz Rzepichy i Kołodzieja. Jej premiera przewidziana jest na 9 listopada. W ramach projektu Legendy Polskie reżysera "Katedry" powstały jeszcze trzy inne filmy. We współpracy z Allegro Bagiński zrealizował takie produkcje jak „Smok”, „Twardowsky” i „Twardowsky 2.0”.

LegendyPolskieTomaszBagińskiYouTube

Trzy nowe filmy z serii Legendy Polskie!

Powrócą krótkometrażowe filmiki z serii Legendy Polskie! Po wypuszczeniu dwóch z nich: Smok i Twardowsky, twórcy postanowili wypuścić trzy kolejne. W 2016 zadebiutują kolejne trzy filmy Tomasza Bagińskiego: Twardowsky 2.0 (wrzesień), Jaga (listopad) oraz Bazyliszek (grudzień).

LegendyPolskieTomaszBagiński