Studniówka dla gejów, lesbijek i transseksualistów. Zobacz, jak się bawili! [GALERIA]

Przełom stycznia i lutego to czas balów maturalnych. Młodzież przygotowuje się do najważniejszej imprezy w życiu, którą zapamięta na zawsze. "Wyczekiwany wieczór" - chciałoby się powiedzieć... Jednak nie dla każdego. Wśród tych, którzy studniówkowej zabawy wolą uniknąć, są też ci, których na bal nie zaproszono. W podobnej sytuacji znalazły się Vicki Cook oraz jej partnerka Jules Haydon Guaitamacchi (na dwóch ostatnich zdjęciach galerii). Dziewczyny nie mogły pojawić się na studniówce jako para, dlatego zorganizowały własną imprezę dla społeczności LGBTQ. "Rozmawiałyśmy z osobami z naszego środowiska i nikt nie wiązał własnych doświadczeń studniówkowych z pozytywnymi wspomnieniami. Wszystko ze względu na ich orientację seksualną" - wspominają dziewczyny. I tak własnie narodził się pomysł Queer Prom. Dwa tygodnie temu w Brighton (Wielka Brytania) odbył się bal maturalny dla gejów, lesbijek i transwestytów, gdzie każdy mógł być sobą i czuć się swobodnie. "To było magiczne" - mówi Cook. Po wielkim sukcesie Queer Prom dziewczyna planuje zorganizować podobne imprezy w Londynie, Bristolu i Manchesterze. Obejrzyjcie naszą galerię i zobaczcie, na jak szczęśliwych wyglądali uczestnicy tej studniówki!

studniówkaLGBTQrównouprawnienieLGBTQ

"To miał być homofoniczny żart"... Biedroń odpowiedział na niego po mistrzowsku

Od kilku dni w sieci krąży przerobione zdjęcie Roberta Biedronia trzymającego w rękach tablicę z napisem "Daję Owsiakowi". Autor "żartu" miał na celu poniżenie polityka, który od lat wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i otwarcie mówi o swojej orientacji seksualnej. Prezydent Słupska zareagował szybko. "To miał być czyjś homofobiczny żart ze wspierania WOŚP. Przerobione zdjęcie miało obrazić, a dzięki Wam wyszło odwrotnie. Jesteście cudowni! Daję Owsiakowi! Do końca świata i jeden dzień dłużej!" - napisał na Facebooku Biedroń. "Żart z geja" połączył przeciwników i zwolenników WOŚP, a człowiek, który miał okazać się obiektem drwin, udowodnił jedynie, jak duży dystans ma wobec siebie. Niektórzy wierzą nawet, że polityk sam stworzył kontrowersyjną grafikę.

BiedrońdajeOwsiakowiLGBTQświatpolityki

Ksiądz podczas mszy wyznał, że jest gejem. Reakcja wiernych zaskoczyła cały świat!

Ksiądz Gregory Greiten z parafii w Milwaukee w USA (na zdjęciu) miał dość ukrywania przed światem, a zwłaszcza przed swoimi parafianami, że jest homoseksualistą. Prawdę o swojej orientacji, po konsultacji z arcybiskupem, wyznał podczas ostatniej niedzielnej mszy świętej. Nie przypuszczał, że jego coming out spotka się z tak... pozytywną reakcją wiernych! Jego obawy okazały się nieuzasadnione. Gdy zgromadzeni w kościele usłyszeli szczere słowa księdza, wstali z ławek i zaczęli mu bić brawo! W ten sposób wyrazili swój podziw dla jego odwagi, a co najważniejsze pokazali, że w pełni go akceptują. O ich postawie mówi cały świat! Ksiądz Gregory ma nadzieję, że inni homoseksualni księża pójdą jego śladem. "Będę taką osobą, jaką stworzył mnie Bóg. W moim życiu kapłańskim i w trakcie służby, którą pełnię, pomogę wszystkim, bez względu na to, czy ta osoba jest gejem czy heteroseksualistą, biseksualistą czy osobą transseksualną. Aby każda z nich mogła być sobą i żyć w pełni, na podobieństwo Boga" - podkreśla. Homoseksualizm w Kościele wciąż jest tematem tabu, dlatego takie wystąpienia zwracają uwagę wszystkich. Czy za odważnym duchownym pójdą inni?

comingoutksiędzareligiaLGBTQ

Aby odziedziczyć tytuł, musi zmienić płeć. Tego chce dla niej ojciec!

Zgodnie z brytyjskim prawem tytuły szlacheckie oraz przywileje z nimi związane dziedziczone są w linii męskiej. Co w przypadku, kiedy arystokrata ma jedynie córki? 68-letni hrabia Roderick Francis Arthur Balfour jest ojcem czterech kobiet... i żadnego mężczyzny. Wszystko wskazywałoby na to, że spadkobiercą szlacheckiego tytułu zostanie młodszy brat jego ojca. Arystokrata wpadł jednak na pomysł wynikający z pewnej luki prawnej. Jego realizacja pozwoliłaby córce Balfoura na odziedziczenie tytułu. "Jedna z moich córek mogłaby powiedzieć, że zawsze czuła się mężczyzną, ale była zamknięta w ciele kobiety. Odziedziczy tytuł szlachecki jako mój syn" - wyjaśnia Brytyjczyk w liście otwartym do dziennika The Times. Nieoficjalnie mówi się o 42-letniej Kinvarze Balfour jako o tej, którą ojciec namawia do rozpoczęcia kuracji hormonalnej i ostatecznie zmienienia płci. Mimo że słowa arystokraty trudno wziąć na poważnie, Brytyjczyk od lat wykazuje niezrozumienie wobec prawa dziedziczenia i za konieczne uważa wprowadzenie w tej sprawie zmian. Podobnego zdania są - a jakże! - córki 68-latka. Czy jednak któraś uzna walkę ze średniowieczną tradycją na tyle poważną, by poświecić się dla rodu?

LGBTQkontrowersjerodzina

Wonder Woman biseksualna? Jest petycja w tej sprawie

Filmowa Wonder Woman grana przez Gal Gadot była w krótkim związku z amerykańskim pilotem Stevem Trevorem (w tej roli Chris Pine). Po zakończeniu I wojny światowej Diana Prince pozostała singielką. Niewykluczone jednak, że przed opuszczeniem wyspy Temiskiry, nawiązywała bliskie relacje z innymi kobietami. I to właśnie orientacja seksualna Wonder Woman spędza ostatnimi czasy sen z powiek fanów DC. Gianna Collier-Pitts, ambasadorka kampusu nowojorskiego GLAAD Univeristy, powołała na platformie change.org petycję, dzięki której Worner Bros. raz na zawsze potwierdziłoby biseksualność superbohaterki. Sprawą zainteresowały się środowiska LGBTQ, przekonując, że wykreowanie Wonder Woman na pierwszą otwarcie przyznającą się do biseksualności filmową heroinę, byłoby krokiem milowym w kierunku równouprawnienia mniejszości seksualnych. Pytanie brzmi, czy studio zaryzykuje i weźmie odpowiedzialność za odbiór takiej bohaterki w krajach bardziej konserwatywnych...

biseksualnaWonderWomanDCmoviesLGBTQ

Warszawa uczciła pamięć 14-letniego Kacpra, który odebrał sobie życie. Poruszające przemówienie wygłosiła jego mama!

Śmierć 14-letniego Kacpra z Gorczyna wstrząsnęła całą Polską. Chłopiec gnębiony przez rówieśników, którzy mówili, że "ma inną orientację i inaczej się ubiera" zaledwie kilka dni po rozpoczęciu roku szkolnego powiesił się w swoim domu. W sobotę pod gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej młodzi zebrali się, by uczcić jego pamięć i tym samym wyrazić sprzeciw wobec szerzącej się homofobii. Z wymalowanymi na tęczowo twarzami i tabliczkami w rękach, na których widniało m.in. "Jeszcze żyję, bo mam odwagę", "Jeszcze żyję, bo wyprowadziłem się z małego miasteczka" pokazali, że są w Polsce ludzie, którzy akceptują społeczność LGBT i którzy nie zgadzają się z ich dyskryminowaniem. Wśród młodzieży znalazła się też pani Ewa, mama 14-latka, która wygłosiła poruszające przemówienie. "Kacprowi odebrano marzenia dorastającego chłopca. Odebrano mu marzenia, więc my musimy marzyć za niego. Mam marzenie, że homoseksualność, której ludzie sobie przecież nie wybierają, będzie jedną z cech traktowanych jak kolor oczu czy wzrost. Mam marzenie, że nasze dzieci będą mogły dorastać beztrosko. Mam marzenie, że będą otoczone tylko miłością. To nie homoseksualność jest zła, to homofobia jest złem" - mówiła do zebranych. Podczas manifestacji, która otrzymała miano "Zapal znicz dla Kacpra" wspominano także 14-letniego Dominika Szymańskiego z Bieżunia, który powiesił się, bo nie mógł sobie poradzić z wyzwiskami i szyderstwami ze strony rówieśników. Czy śmierć obojga tych młodych chłopców coś zmieni? Bardzo byśmy tego chcieli!

posamobójstwieKacpradyskryminacjaLGBTQ

14-letni Kacper popełnił samobójstwo. "Miał tego pecha, że urodził się gejem w Polsce"

Niedługo po rozpoczęciu kolejnego roku szkolnego 14-letni Kacper z Gorczyna (woj. łódzkie) popełnił samobójstwo. Chłopiec był gnębiony przez rówieśników, którzy mówili, że "ma inną orientację, inaczej się ubiera". Sprawę śmierci nastolatka nagłośnił reportaż Nowa TV. O tragedii publicznie wypowiedział się ksiądz Grzegorz Kramer oraz pierwszy prezydent w Polsce, który nie ukrywa, że jest gejem, Robert Biedroń. O drwinach i obelgach ze strony kolegów wiedziała matka Kacpra. Ze względu na prześladowanie jej syna przeniosła chłopca do innego gimnazjum. Zmiana szkoły nie pomogła. Zaledwie trzy dni po rozpoczęciu roku szkolnego 14-latek powiesił się w swoim domu. O groźbach i wyzwiskach wiedzieli nauczyciele. Dyrekcja placówki nie chce komentować sprawy. "Miał tego pecha, że urodził się gejem w Polsce" - podsumował na Facebooku pisarz Jacek Dehnel.

polskarzeczywistośćdyskryminacjaLGBTQ

Chrześcijanie wypisali syna ze szkoły w obawie przed transpłciowym 6-latkiem. "To wy jesteście problemem"

Sally i Nigel Rowe z Isle od Wight postanowili wypisać swoje dziecko ze szkoły po tym, jak dowiedzieli się, że jeden z uczniów jest transseksualny. Dexter, kolega ich syna twierdzi, że "czasem czuje się dziewczynką". Sześciolatek sam miał zwierzać się rodzicom ze zmieszania, jakie wywołuje w nim wyznanie kolegi. Rok temu podobna sytuacja miała miejsce w klasie starszego brata sześciolatka. Siedmioletni wówczas chłopiec został usunięty ze szkoły na życzenie rodziców po tym, jak czuł się niekomfortowo w związku z obecnością ucznia, który przebierał się w sukienki i preferował damskie imię. Małżeństwo utrzymuje, że ich starszy syn jest teraz szczęśliwszy. Bracia rozpoczęli naukę w domu. "Wierzymy, że niewłaściwe jest zachęcanie tak młodych dzieci do okazywania oznak transpłciowości. Chłopcy to chłopcy, a dziewczynki to dziewczynki" - mówią Rowe, podkreślając chrześcijańskie wartości. Szkoła broni zachowania transseksualnych uczniów i zaznacza, że nie jest ono niezgodne z regulaminem. Dyrektor placówki, Jeff Williams oznajmił, że w pełni akceptuje "poszukiwanie własnej płciowości" przez kilkulatków. W brytyjskich mediach wybuchła prawdziwa burza. Poglądy religijne rodziców zostały uznane jako "ekstremistyczne podobnie do wierzeń ISIS". "To wy jesteście problemem" - komentują Brytyjczycy.

dyskryminacjarodzicielstwoLGBTQ

Homo czy hetero? Sztuczna inteligencja rozpoznaje jedynie po zdjęciu

Ocenianie po wyglądzie czy ktoś jest hetero- czy homoseksualny, to raczej ryzykowne przedsięwzięcie. Zdarzają się przecież geje "bardziej męscy" od typowego samca alfa i dosyć zniewieściali mężczyźni spełnieni w związku z kobietą. Jak donoszą zagraniczne media, np. The Guardian (link do artykułu został zamieszczony poniżej), sztuczna inteligencja "patrząc" jedynie na zdjęcie twarzy danej osoby, z 91 procentowym (!) prawdopodobieństwem jest w stanie wykryć, jakiej jest ona orientacji seksualnej. Wydawać by się mogło, że podobne osądy są bardzo stereotypowe i krzywdzące, ale algorytm ma wykrywać cechy i rysy twarzy charakterystyczne nie dla konkretnej płci biologicznej, ale kulturowej. Z szeregu przeprowadzonych testów wynika, że osoby heteroseksualne mają nieco bardziej symetryczne twarze od lesbijek czy gejów. Już pięć lat temu naukowcy z Albright College w Pensylwanii dowiedli, że "w ocenie orientacji seksualnej symetria pełni większą rolę niż cechy typowo męskie/kobiece".

rozpoznanieorientacjipotwarzyinnowacjeLGBTQ

Transseksualista kontrowersyjnym zdjęciem tłumaczy, dlaczego "okres mają nie tylko kobiety"

Cass Clemmer nie identyfikuje się ani z płcią męską, ani żeńską. Transseksualista urodził się jednak dziewczynką i tak funkcjonuje jego ciało. "Dostawanie okresu, kiedy nie czujesz się kobietą, jest podwójną comiesięczna bitwą - z twoim ciałem i społeczeństwem, które nie rozumie, że nie utożsamiasz się z żadną płcią" - mówi o sobie Cass. Artysta i aktywista udostępnił w sieci kontrowersyjne zdjęcie przedstawiające jego siedzącego na ławce w miejscu publicznym, prawdopodobnie w parku. Na białych spodniach między nogami ma czerwoną plamę, a w ręce tabliczkę z napisem "Okres mają nie tylko kobiety". Swoim postem chciał uświadomić internautom, że z comiesięczną dolegliwością borykają się również transseksualiści. Zamiast tego wywołał prawdziwą burzę i kolejną dyskusję dotyczącą równouprawnienia i szeroko pojętej wolności. "Jesteś obrzydliwy", "Weź trochę testosteronu" - to najmniej obraźliwe komentarze pod zdjęciem Cassa. Więcej na ten temat znajdziecie w linkach zamieszczonych poniżej.

LGBTQrównouprawnieniehejt

Wmawiano im, że to tylko chwilowe zauroczenie. Minęło 25 lat, a oni wciąż się kochają

54-letni Nick Cardello i 2 lata od niego młodszy Kurt English są parą od 25 lat. Kiedy 24 lat temu uczestniczyli w paradzie równości w Waszyngtonie, inni próbowali wmówić im, że homoseksualizm jest jedynie pewną "fazą" w ich życiu, a ich poglądy jeszcze ulegną zmianom. Tego samego dnia mężczyźni zrobili sobie wspólne zdjęcie. Pokazanie go znajomym miało być "drugim coming outem", jak wspomina Nick. Para wzięła ślub w 2008 roku i nadal udowadnia, że ich miłość jest czymś więcej, niż chwilowym zauroczeniem. Podczas tegorocznej parady mężowie odtworzyli zdjęcie sprzed 24 lat. Zestawienie fotografii podbija media społecznościowe i cieszy się dużym szacunkiem. Historię Nicka i Kurta opisują media na całym świecie. Droga ich życia przywraca wiarę w prawdziwą miłość :)

równouprawnienieLGBTQ