"Szkieletor" przestanie straszyć mieszkańców Krakowa

Po ponad 40 latach na początku 2016 r. podjęto decyzję o rozebraniu "Szkieletora" i wybudowaniu w jego miejscu nowoczesnego wieżowca Unity Center "Szkieletor". Będzie to budynek biurowo-mieszkalny, a wszystkie obiekty wokół niego także zostaną przebudowane. Na miejscu powoli ruszają prace remontowe. Można już rezerwować miejsca na lokale usługowe, których ceny wynajmu wahać się będą od 13 do 15 euro za metr kwadratowy. Oficjalną datę ukończenia budowy szacuje się na drugą połowę 2017 r. Historia wieżowca poruszyła grupę filmowców ze studia Rotor Film, którzy, chcąc zachować legendarny budynek w pamięci dla przyszłych pokoleń, nagrali o nim krótki filmik.

szkieletorkrakowskieinwestycjeKrakówNews

Nocowali w Ikei, a teraz postawili na aquapark!

Pamiętacie dwóch młodych śmiałków, którzy postanowili spędzić noc w krakowskiej Ikei, a potem w słynnym na całą Polskę Szkieletorze? Oni wrócili! Tym razem ich "łupem" padł aquapark na ulicy Dobrego Pasterza w Krakowie! Filmik, który umieścili na swoim kanale na YouTube - WszystkoVlog, ma ponad 800 tysięcy wyświetleń! Głupota czy odwaga?

nocowaniewaquaparkuKrakówNewsYouTube

Namaluj największy obraz świetlny w Krakowie!

Już w najbliższą sobotę o 21:00 na Rynku Głównym w Krakowie będziecie mogli namalować największy obraz świetlny! Jak organizatorzy piszą na facebookowym wydarzeniu, wystarczy zabrać ze sobą źródło światła, np. komórkę, latarkę, czy zapalniczkę i o 21:00 wznieść je do góry. Zdjęcie będzie robione z Wieży Mariackiej. Wydarzenie to jest promocją Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który odbędzie się w dniach 17-23 października. Znajdziecie je pod linkiem: https://www.facebook.com/events/562980630552515/

KrakowskiObrazŚwietlnyKrakównocąKrakówNews