Pędząca na rowerze polska zakonnica gwiazdą internetu!

Kierowca hiszpańskiego samochodu, nagrał jadącą na rowerze polską zakonnicę. Robi ona furorę w sieci, ponieważ siostra pędzi z górki z dużą szybkością w habicie! Najprawdopodobniej jechała ona do Santiago de Compostela- miejsca pielgrzymek tysięcy wiernych. W sanktuarium znajduje się grób św. Jakuba Większego, jednego z apostołów Jezusa. Droga, którą mają do pokonania pielgrzymi nazywa się drogą świętego Jakuba. Jadąca na rowerze siostra przykuwa swoją uwagę przez specjalną aerodynamiczną pozycję, dzięki której może poruszać się znacznie szybciej. Może siostra zakonna powinna wystąpić w Tour de Pologne? Dałaby sobie radę!

siostranarowerzeKolarstwozakonnica

Polski kolarz zaszokował świat zdjęciem swoich nóg! "Jak to możliwe, że jeszcze żyjesz?" - pytają internauci

Paweł Poljański, 27-letni kolarz grupy Bora-Hansgrohe biorący udział w tegorocznym Tour de France, zaszokował fanów i media na całym świecie swoim najnowszym zdjęciem wykonanym po szesnastym etapie morderczego wyścigu. Fotografia, którą sportowiec pochwalił się w mediach społecznościowych, przedstawia jego wycieńczone rywalizacją nogi. Uwagę zwracają przede wszystkim ogromne żyły, które świadczą o ciężkiej pracy i niebotycznym wysiłku fizycznym, jaki kolarze wkładają w zmagania. Poljański szokujące zdjęcie uzupełnił podpisem: "Po szesnastu etapach moje nogi wyglądają na nieco zmęczone". Dla kolarza taki widok to nic nadzwyczajnego, jednak dla tych, którzy nigdy nie mieli z tym sportem styczności to prawdziwy wstrząs! Niektórzy nie mogli uwierzyć w to, co widzą, i pytali w komentarzach: "Jak to możliwe, że jeszcze żyjesz?". Inni nie kryli podziwu: "Boli od patrzenia. Szacunek", "Czas najwyższy docenić pracę i wysiłek". Tylko we wtorek Poljański pokonał odcinek liczący 165 kilometrów! Na pewno pod wpływem tego zdjęcia Ci, którzy pojmowali kolarstwo jako zwykłą jazdę na rowerze zmienią zdanie. Do zakończenia Tour de France pozostało cztery dni. Z Polaków najwyższe (63.) miejsce zajmuje Michał Kwiatkowski. Poljański jest 75., a Maciej Bodnar 113. Was też poraziło zdjęcie naszego reprezentanta?

zdjęciekolarzasportKolarstwo

Rafał Majka podpisał kontakt z nowym teamem!

Jak wszyscy już wiedzą, pod koniec tego sezonu przestanie istnieć grupa Tinkoff, w której jeździ m.in. Rafał Majka. Wszyscy zastanawiali się w której ekipie będzie jeździł nasz brązowy medalista olimpijski. Jak poinformował Rafał, jego nową ekipą będzie niemiecki zespół Bora-Hansgrohe. Razem z nim kontrakt podpisał również inny Polak: Paweł Poljański. Menager Bory, Ralph Denk był bardzo zadowolony z pozyskania polskiego kolarza: "Podpisując kontrakt z Rafałem zapewniamy sobie kolarza, który jest w stanie kończyć najważniejsze wyścigi w pierwszej piątce." Możemy więc myśleć, że to właśnie Polak będzie liderem swojej ekipy nie tylko na Vuelcie, czy też Giro tak jak było w rosyjskiej drużynie, ale również na najbardziej prestiżowe Tour de France. W tym momencie w zespole Bora-Hansgrohe kontrakt podpisany ma aż 4 polaków: Rafał Majka, Paweł Poljański, Maciej Bodnar oraz Bartosz Huzarski. Wcześniej umowę z tą grupą parafował aktualny mistrz świata Peter Sagan.

RafałMajkaKolarstwoBoraHansgrohe

Rafał Majka liderem grupy Tinkoff na nadchodzące Giro d'Italia!

Polski kolarz, Rafał Majka, w nadchodzącym klasyku Giro d'Italia pojedzie jako lider swojej grupy. Szefowie Tinkoff oczekują od naszego kolarza przynajmniej podium, mimo że jego rywalami będzie wielu znakomitych kolarzy, jak np. Vincenzo Nibali (Astana), Rigoberto Uran (Cannondale), Mikela Landa (Sky), czy też Alejandro Valverde (Movistar). Oprócz Majki we włoskim klasyku pojedzie jeszcze 3 polaków: Pawł Poljański (Tinkoff), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida) oraz debiutujący w imprezie takiej rangi Łukasz Wiśniowski (Etixx-Quick Step). Giro d'Italia rozpocznie się jutro w holenderskim miasteczku Apeldoorn, a zakończy się w dobrze znanym polskim kibicom piłkarskim miasteczku Torino.

GirodItaliaRafałMajkaKolarstwo