12-letni Kamil Stoch w pierwszym wywiadzie

Kamil Stoch stanął wczoraj na najwyższym stopniu podium w Turnieju Czterech Skoczni! Jego koledzy z drużyny nie byli gorsi! Niesamowitą niespodziankę sprawił nam Piotr Żyła, który wbił się na drugie miejsce podium w turnieju i trzecie w konkursie! Z kolei Maciej Kot zakończył turniej na czwartym miejscu! Wcześniej TCS z polskich skoczków wygrał tylko Adam Małysz i jak wiadomo to właśnie on zaszczepił w Polakach miłość do tego sportu. W czasach "małyszomani" młodzi chcieli dorównać mistrzowi. Nie inaczej było z młodym Kamilem. Po tym jak w 1999 roku został mistrzem świata młodzików rozpoczęła się jego sportowa kariera. O czym marzył ten miły i uśmiechnięty chłopczyk? "Chciałbym wystartować na Olimpiadzie i zdobyć złoty medal". Jak widać ciężką pracą i wytrwałością w swoich życiowych celach można marzenia spełniać. Zobaczcie koniecznie cały materiał!

KamilStochskokinarciarskiesport

Czy Żyła pokona Stocha w Zakopanem?

Dzisiaj, 22 stycznia, odbywać się będzie konkurs indywidualny w skokach narciarskich na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Oczywiście wszyscy trzymamy kciuki za naszego polskiego faworyta Kamila Stocha. Transmisja konkursu narciarskiego rozpocznie się o godzinie 15:50 i będzie można ją zobaczyć w TVP1, TVP Sport oraz SPORT.TVP.PL. Jak się okazało po konkursie rozgrywanym 21 stycznia, jednym z poważniejszych rywali jest Piotr Żyła, który oddał dwa równie dobre skoki, zapewniającym tym samym drugie miejsce Polaków w konkursie drużynowym. Ciekawe czy tym razem papryka pomoże Piotrkowi? Jedno jest pewne - trzymamy kciuki za wszystkich polskich skoczków!

skokinarciarskieKamilStochzimowesporty

Kamil Stoch znów króluje w Wiśle!

Drugiego dnia zawodów rozgrywanych w Wiśle Kamil Stoch znów nie miał sobie równych! Polski skoczek zajął pierwsze miejsce i tym samym powiększył swoją przewagę w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata sezonu 2016/2017. Na 5. miejscu zawodów uplasował się Maciej Kot, a Piotr Żyła był 11. Kolejne konkursy - drużynowy i indywidualny - odbędą się za tydzień, 21 i 22 stycznia w Zakopanem. Emocje z pewnością będą sięgały zenitu! Trzymajmy kciuki!

Oryginalny hymn Polski na Turnieju Czterech Skoczni?

Podczas ceremonii rozdania pucharów w Turnieju Czterech Skoczni można było usłyszeć polski hymn. Nasz skoczek Kamil Stoch zajął pierwsze miejsce. Na podium stanął również Piotr Żyła. Niestety kibice, a nawet sami skoczkowie nie kryli zdziwienia, kiedy zabrzmiała muzyka. "Mazurek Dąbrowskiego" grany przez austriacką orkiestrę brzmiał nieco dziwnie. I nie ze względu na złe nuty. Hymn Polski grany jest zawsze w szybszym i dynamicznym tempie. Tu jednak było bardzo wolno. Kibice śpiewali swoją wersję szybciej, a orkiestra grała w tle inną sekwencję. Wyszło śmiesznie? Nie zmienia to faktu, że gratulujemy Kamilowi pierwszego miejsca!