Jurek Owsiak skomentował pomysł posłanki Nowoczesnej. Nie chce Nobla?

Posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt poinformowała niedawno o zgłoszeniu Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak wyjaśniła, dla niej "idea WOŚP łączy ludzi ponad podziałami, a Polakom takiego zrywu bardzo teraz potrzeba". Na reakcję samego zainteresowanego nie trzeba było długo czekać. Na swoim profilu na Facebooku Owsiak odniósł się do koncepcji Schmidt. "Pani Posłanka zahulała z nagrodą Nobla. Pomyślałem sobie, że jeśli już, to należy odwrócić nieco logikę całego przedsięwzięcia. Otóż będę dumny, jeśli samo proponowanie tego wyróżnienia będzie wiązało się z Fundacją Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jako instytucją, która przez 25 lat nakręciła Polaków na tak niebywałe rzeczy" - napisał. Szef WOŚP jednak stanowczo sprzeciwił się swojej kandydaturze: "Biorąc pod uwagę fakt, że spożywam alkohol, słucham szatańskiej muzyki i organizuję błotne kąpiele na Przystanku Woodstock… kompletnie się do tego Nobla nie nadaję". Dodał również, że jest bardziej wojowniczy niż pokorny, zaprzecza ideałom, oburza się na Pendolino i Pocztę Polską, dlatego też nie jest odpowiednim kandydatem do takiego wyróżnienia. Cały wpis Owsiaka znajdziecie w pierwszym poniższym linku.

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Jurek Owsiak dostanie Pokojową Nagrodę Nobla? Jest oficjalne zgłoszenie!

Charytatywna działalność Jurka Owsiaka powinna zostać doceniona - najlepiej przyznaniem Pokojowej Nagrody Nobla! - przyznaje aż 94 proc. Polaków (według ankiety przeprowadzonej przez redaktorów portalu Super Express). Wśród tego licznego grona znalazła się m.in. posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt, która zapowiedziała, że wystosuje oficjalne zgłoszenie - "Będę zgłaszać Jerzego Owsiaka do Pokojowej Nagrody Nobla. "#WOŚP to nasze wspólne dobro, nie tylko narodowe" - napisała na Twitterze. Autorka wniosku czeka teraz na odpowiedź Komisji Noblowskiej. Sam zainteresowany odmówił komentarza. Czy odnalazłby się w towarzystwie Matki Teresy z Kalkuty, Baracka Obamy, Luthera Kinga czy Nelsona Mandeli?

JurekOwsiakNagrodaNoblaWOŚP

Ksiądz Maciejski o WOŚP - "Zbiera na aborcję i eutanazję"!

Jubileuszowy 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dobiegł końca. Jak podał Jerzy Owsiak, na konto fundacji wpłynęło już ponad 62 miliony złotych. W tym roku WOŚP grała "dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom". Według księdza Piotra Maciejskiego z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelcach Opolskich, tegoroczna zbiórka jest przeznaczona na aborcję i eutanazję! Jak podaje portal nto.pl, w pewnym momencie niedzielnej mszy ksiądz Maciejski powiedział z ambony o wolontariuszach WOŚP: "Na mszę nie przyszli, a doją ludzi na aborcję i na eutanazję". Z dalszej relacji wynika, że parafianie byli oburzeni słowami swojego kapłana, a on wcale nie uważa ich za błąd. W rozmowie z dziennikarzem nto.pl potwierdził, że dla niego to "zbieranie pieniędzy dla ludzi, którzy bawią się na Woodstocku, umierają tam, popierają aborcję i eutanazję". Rzecznik Diecezji Opolskiej wyraził ubolewanie z powodu jego słów i zapowiedział, że biskup będzie się domagał od niego stosownych wyjaśnień.

WOŚPpomocJurekOwsiak

Zaniepokojony nową ustawą Owsiak pyta: "Czy mamy prawo do demonstrowania?"

"Wydaje mi się, że coś straciliśmy, coś niebywałego. Nie słucham już polityków (...) Czy muszę należeć do Kościoła, organizacji religijnej, by mieć prawo do demonstrowania?" - pyta w swoim nagraniu założyciel WOŚP. Jerzy Owsiak jest widocznie zaniepokojony przyjętą wczoraj, głównie dzięki głosom posłów PiS, nowelizacją ustawy o zgromadzeniach. O komentarz w tej sprawie prosi prezesa Trybunały Konstytucyjnego prof. Andrzeja Rzeplińskiego. Nowe przepisy miałyby ograniczać prawo do zgromadzeń. Przewidują między innymi możliwość otrzymania na trzy lata zgody od wojewody na cykliczne organizowanie zgromadzeń w jednym miejscu. Gmina będzie wydawała decyzję o zakazie innego zgromadzenia, jeżeli miałoby się odbyć w miejscu i czasie, w którym odbywa się zgromadzenie cykliczne. Wyjątek dotyczy demonstracji organizowanych przez władze publiczne oraz Kościoły i związki wyznaniowe.

OwsiakoprawieprawoJurekOwsiak

TVP rezygnuje z organizacji finału WOŚP po 25 latach

Po ćwierć wieku relacjonowania Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przez Telewizję Polską, nastąpiła nieoczekiwana zmiana. Organizacją styczniowego wydarzenia Jurka Owsiaka zajmie się Grupa TVN. "Szkoda, że po 24 latach tworzenia najpiękniejszej akcji dobroczynnej na świecie nikt z tej instytucji nawet nie zadał sobie trudu, żeby przeczytać prośbę, którą do nich wystosowaliśmy. Odpowiedział za to TVN i z nimi będziemy grali" - czytamy w komunikacie Owsiaka na Facebooku. Celem zbiórki pieniędzy podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 15 stycznia 2017 roku będzie wsparcie oddziałów pediatrycznych oraz geriatrycznych.

WOŚPtvpJurekOwsiak