Meble z IKEA złożymy bez użycia narzędzi? Nowe rozwiązanie szwedzkiej sieci!

Montaż regału, szafki kuchennej, czy łóżeczka dla dziecka wielu przyprawia o mdłości. W sieci roi się od przezabawnych filmików, które pokazują ogromny wysiłek wkładany najpierw w zrozumienie instrukcji złożenia mebla, a później w jego prawidłowe zmontowanie. IKEA, która słynie z prostego montażu swych produktów, postanowiła jeszcze bardziej ułatwić życie swym klientom. Znacie ten problem, kiedy w zestawie brakuje potrzebnych części albo śrubek jest za mało i za nic nie powstanie pożądana konstrukcja? Teraz montaż mebli kupionych w IKEI będzie się odbywał bez użycia jakichkolwiek narzędzi! A wszystko dzięki zastosowaniu klinów wsuwanych w odpowiednio wyprofilowane otwory. Pierwsze produkty z tym rewolucyjnym rozwiązaniem są już dostępne w sprzedaży! Oszczędzi to kłótni o to, gdzie powinno wkręcić się daną śrubkę, czyż nie? ;)

Ikeainnowacjesklepy

IKEA wprowadza produkty z recyklingu - meble z... plastikowych butelek

Eleganckie, minimalistyczne i ponadczasowe - takie są nowe meble kuchenne firmy IKEA powstałe w całości z materiałów pozyskanych z odzysku. Pierwsza seria wykonana z plastikowych butelek i odzyskanego drewna przemysłowego to projekt studia Form Us With Love. Zdaniem twórców pochodzących z recyklingu mebli, ich produkt będzie w stanie wytrzymać 25 lat użytkowania. Na front każdej matowo-czarnej szafki potrzeba aż 25 plastikowych butelek. Stosowanie ekologicznych materiałów nadal jest dość kosztowne. Zanim kuchnia wejdzie do masowej produkcji, IKEA wraz ze szwedzkim studiem muszą uczynić ich produkcję tańszą. Meble mają być alternatywą dla tradycyjnych szafek, dostępną dla każdego.

ekologiaIkeainnowacje

"Mój partner chrapie" - Ikea kończy ze szwedzkimi nazwami produktów

"GRÖNKULLA", "FLÄRDFULL", "NORRÖRA", "SMÖRBOLL"... Ikea w końcu zmienia nazwy swoich produktów! Teraz nazwy mebli i akcesoriów będą miały nieco inne nazwy... I tak na przykład "Mój partner mnie irytuje" odeśle do przedzielonego biurka, "Mój partner chrapie" będzie nazwą pojedynczego łóżka, a wpisując frazę "Jak do siebie wrócić", trafimy na... mapę świata :) Pomysł ma być odpowiedzią na najczęściej wpisywane przez Szwedów hasła w wyszukiwarkę Google. Jesteście ciekawi, co kryje się pod hasłami: "Ona nie chce się przytulać", "Spotykam się z trzema na raz", "Dlaczego mężczyźni nie potrafią się otworzyć", "Zajmowanie się dziećmi jest nudne" czy "On nie potrafi powiedzieć, że mnie kocha"? Niżej znajdziecie link do nowej kampanii Ikea Retail Therapy i rozwiązania tych problemów :)

IkearozwiązujeproblemyIkeazakupy

Ikea pokazała klientom replikę syryjskiego domu

Szwedzkiej firmie nie jest obojętny los cierpiących w wyniku konfliktów zbrojnych ludzi. Jakiś czas temu Ikea skierowała do ONZ propozycję tworzenia składanych domów przeznaczonych dla uchodźców, które już zasilają obozy m.in. w Iraku czy Etiopii, a teraz firma ruszyła z projektem "25m2 Syria". Klienci jednego ze sklepów w norweskim Slependen zostali zaskoczeni makietą mieszkania inną niż wszystkie - inną, bo przedstawiającą ubogie syryjskie domostwo. Przeniesione w skali 1:1 mieszkanie jest repliką autentycznego lokum znajdującego się na przedmieściach miasta Dżaramana w południowej Syrii, zamieszkałego przez kobietę o imieniu Rana i czwórkę jej dzieci. Celem akcji Ikea było zebranie pieniędzy dla Czerwonego Krzyża pomagającego uchodźcom i mieszkańcom ogarniętego wojną państwa. W przeciągu dwóch tygodni zebrano 22 miliony euro. Wideo z tego domu zobaczycie pod linkiem: https://vimeo.com/190261411.

SyriawIkeipomocIkea

Prawdziwie rodzinna reklama Ikei

Niedawno Ikea zaskoczyła reklamą dla rozwiedzionych rodziców. Teraz zrobiła coś zupełnie innego. Nowy spot sklepu "#jesiennezmiany" skierowany jest do tradycyjnego modelu rodziny. Przedstawia zwyczajne, polskie małżeństwo z małą córeczką i kolejnym dzieckiem "w drodze". To, co uderza, to... realizm! Obejrzyjcie nową reklamę Ikei! My dawno nie widzieliśmy tak rodzinnej i ciepłej kilkuminutowej produkcji.

rodzinnareklamaIkeireklamaIkea

Ikea zrobiła reklamę dla rozwiedzionych rodziców

W Polsce co trzecie małżeństwo kończy się rozwodem. Podział rodziny najboleśniej zawsze odczuwają dzieci. To właśnie syn rozwiedzionej pary jest głównym bohaterem nowej reklamy Ikei. Spot miał na pewno wzbudzać emocje, być może pokazywać współczesny model rodziny. Trudno jednak stwierdzić, czy wyzwala w konsumentach odruch zakupowy. Ducha czasu ma wprowadzać hasło, które kończy reklamę: "Where life happens"...

Ikeadzieckoreklamy

Ikea uruchomi sklep online

Do zakupów w sklepach Ikea zrażają Was tłum ludzi, który prawie o każdej porze dnia można tam spotkać? Preferujecie zakupy przez internet? Już niedługo będziemy mogli zamówić meble bez wychodzenia z domu! Ikea za kilka miesięcy ma uruchomić sprzedaż online, zyskując tym samym nowych klientów z miejscowości oddalonych od swoich magazynów. Dzięki ambitnym planom nowej pani prezes w domowym zaciszu wyposażymy całe mieszkanie :)

zakupyonlineIkea

Reklama Ikei uderza w nasz słaby punkt

Zdarza się, że wartość tego, co robimy, oceniamy przez pryzmat otrzymanych lajków. Media społecznościowe weryfikują, czy nasze zainteresowania, umiejętności, a nawet cechy charakteru zyskują akceptację innych. Im więcej łapek w górę, tym większa popularność i uznanie internetowego środowiska. Nowa reklama Ikei, znanej z pouczających spotów, obrazuje współczesny problem zatracenia się w wirtualnej rzeczywistości. Hasłem "Let's Relax" zachęca wszystkich posiadaczy smartfonów do przeżywania chwil z rodziną i cieszenia się wspólnymi chwilami. Obejrzyjcie koniecznie!

reklamaIkea