"Normalny dzień" z perspektywy matki a dziecka. To wideo poruszyło tysiące serc!

O tym, że życie młodych rodziców nie jest usłane różami, nikogo nie trzeba przekonywać. Jednak pojawienie się małego człowieka oraz jego wychowanie to również magiczny czas pełen szczęśliwych chwil. Wszystkim mamom, których wielkie święto już niedługo, dedykowany jest ten film. Trwające półtorej minuty wideo pokazuje "normalny dzień" z perspektywy rodzica oraz... małego dziecka. Na YouTubie wyświetlono go już ponad 2,5 milionów razy! Internautki dziękują twórcom za jego publikację i nie kryją wzruszenia w sekcji komentarzy. "Ponieważ twój normalny (dzień) może być ich magicznym" - głosi przesłanie filmu.

DzieńMatkiOczamiDzieckarodzicielstwoDzieńMatki

"Przekleństwo bycia matką". Kobiety z całej Polski protestują w dniu ich święta

Matki z całej Polski włączają się w kampanię, która ma na celu walkę o prawa zwierząt. 26 maja kobiety, w dniu ich święta, wyjdą na ulice ze świńskimi ryjkami w kształcie serc na piersiach. Panie chcą przede wszystkim zwrócić uwagę na niehumanitarny, wręcz bestialski sposób hodowania świń. W ramach akcji, której przewodzi hasło: "Jestem matką, współczuję", nakręcono półtoraminutowy film. Link do widea zatytułowanego "Przekleństwo bycia matką" znajdziecie poniżej. Kampania zorganizowana z okazji Dnia Matki powstała z inicjatywy CIWFu (Compassion in World Farming). Organizacja porusza temat hodowli świń-matek, które zamykane są w ciasnych, metalowych klatkach, a warunki, w jakich żyją, narażają je na choroby i przewlekły stres. Zwierzęta często mają odleżyny, przerośnięte racice i trudności z poruszaniem się.

JestemMatkąWspółczujęokrucieństwowobeczwierzątDzieńMatki

Wzruszająca kampania w obronie życia z okazji Dnia Matki. Ta reklama podbija internet!

W Brazylii Dzień Matki obchodzony jest 14 maja. Z tej okazji marka JOHNSON'S zrealizowała reklamę, jakiej do tej pory nie zrobiła żadna firma produkująca kosmetyki dla dzieci. W zaledwie 1-minutowym filmie nie pada ani jedno słowo, a mimo to wideo niesie piękne przesłanie. W pierwszych sekundach widzimy dziecięce paluszki i pulchne nóżki. Kiedy obraz obejmuje roześmianą buzię małego człowieka, okazuje się, że dziecko ma zespół Downa. JOHNSON'S swoją reklamą zyskała sympatię internautów, którzy wykorzystanie wizerunku niepełnosprawnego malucha traktują jako przełamanie społecznego tabu. Przypominamy, że w zeszłym roku francuski rząd uznał, że publikowanie obrazu uśmiechniętych dzieci z zespołem Downa nie powinno być dozwolone. Mogłoby to urazić "sumienia kobiet, które legalnie dokonały innych osobistych wyborów". Spot JOHNSON'S w ciągu kilku dni wyświetlono ponad 7 milionów razy.

prolifedzieckoDzieńMatki

Nowa reakcja na Facebooku w postaci kwiatka. Pojawiła się z powodu tego święta!

Obok Lubię to!, Super, Ha ha, Wow, Przykro mi i Wrr na Facebooku drugi rok z rzędu pojawiła się reakcja w postaci... kwiatka! Kwiaty pod postami oznaczające wdzięczność związane są z Dniem Matki, który w Stanach Zjednoczonych jest świętem ruchomym i wypada zawsze w drugą niedzielę maja (w tym roku jest to 14 maja). Z tej okazji już dwa dni przed tym świętem mieszkańcy Ameryki mogli reagować na posty wręcz kwieciście. W naszym kraju kwiatowa reakcja niestety niestety nie jest dostępna. Być może Facebook weźmie jednak pod uwagę fakt, że my dopiero za niecałe dwa tygodnie będziemy świętować z naszymi mamami i nowa reakcja zostanie wprowadzona również u nas! Ci, którzy się niecierpliwią i już teraz chcą reagować na posty znajomych fioletowym kwiatkiem mogą... zmienić ustawienia lokalizacji na Facebooku! Proste, prawda? Z okazji Dnia Matki Facebook przygotował jeszcze kilka niespodzianek. Są nimi specjalne kartki, zestaw naklejek, a w aplikacji Facebook Camera urzekające ramki i filtry. Prawda, że ten fioletowy kwiatuszek wygląda bardzo uroczo? ;)

kwiateknaFacebookuFacebookDzieńMatki

Odrażająca reklama Skittles na Dzień Matki! Czy po czymś takim ktoś jeszcze kupi te cukierki? [WIDEO]

Z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Dnia Matki (w Stanach Zjednoczonych święto to obchodzone jest wcześniej niż w Polsce, bo już 14 maja) firma Skittles opublikowała co najmniej dziwaczny spot, który już zyskał wśród internautów miano "najgorszej reklamy roku". Twórcy 30-sekundowego filmiku starali się w zabawny sposób oddać więź łączącą matkę z synem, jednak kompletnie im to nie wyszło. Bo jak inaczej można powiedzieć o scenie przedstawiającej dorosłego mężczyznę połączonego z matką ogromną pępowiną, przez którą z ciała kobiety przedostają się do ciała syna cukierki, a on odgaduje ich smak? Internauci nie zostawili na tej reklamie suchej nitki! Piszą, że jest dziwaczna, obrzydliwa i niepokojąca. Deklarują również, że przez długi czas nie kupią ani jednej paczki Skittles. Taka opinia nie uszła uwadze firmie produkującej "tęczę", która już usunęła spot ze swojej oficjalnej strony. Jednak w internecie nic nie ginie! A więc co myślicie o tym spocie?

SkittlesnaDzieńMatkireklamyDzieńMatki

Wielka pierś w centrum Londynu "patrzy" na przechodniów. O co chodzi?

Na dachu jednego z londyńskich budynków umieszczono ogromną, kobiecą pierś. Instalacja wywołała różne emocje - od zażenowania, przez wstyd, do fascynacji. Niektórzy przechodnie komentują, że czuli się "obserwowani" - pierś znajdowała się przecież w miejscu publicznym. Jej obecność nie miała oczywiście przypadkowego znaczenia. Projekt był manifestem dotyczącym karmiących matek. W Wielkiej Brytanii Dzień Matki obchodzony jest 26 marca i to właśnie z tej okazji agencja reklamowa Mother of London przygotowała kontrowersyjną akcję społeczną. Widok kobiety karmiącej niemowlaka w przestrzeni publicznej nadal szokuje, co, zdaniem twórców kampanii, jest reakcją wysoce nietolerancyjną - społeczeństwo nie powinno oburzać się na obraz jednej z najbardziej naturalnych czynności na świecie. Niektóre matki nadal czują się obserwowane i oceniane, krępują się, karmiąc swoje dzieci - nawet butelką! Do nich kierowana jest ta akcja. "To żaden wstyd!" - miało wybrzmieć przesłanie kampanii z wielką kobiecą piersią na dachu londyńskiego budynku.

freethefeeddyskryminacjaDzieńMatki