Studenci z Polski stworzyli klip do utworu poświęconego Davidowi Bowiemu

10 stycznia minął dokładnie rok od śmierci legendarnego artysty Davida Bowiego. Ku pamięci brytyjskiego muzyka odbyły się liczne koncerty. Stworzono też nawiązujące do jego życia produkcje filmowe i muzyczne. Jednym z takich projektów jest teledysk zrealizowany przez studentów ze Śląska. Polacy przygotowali 8-minutowy materiał, by złożyć hołd artyście. "W naszym utworze i filmie, których premierę od początku planowaliśmy na pierwszą rocznicę śmierci, chcieliśmy wrócić do tamtego pamiętnego dnia, którego dowiedzieliśmy się o odejściu Bowiego, co fanom wydało się wręcz niemożliwe, gdyż jego twórczość zawsze otaczała atmosfera tajemniczości i jakby innej rzeczywistości" - mówi producent klipu Paweł Cichoński. Przesłuchajcie "All the Nightmares" i raz jeszcze sięgnijcie pamięcią twórczości Davida Bowiego.

DavidBowielegendyrocka

Nowy utwór T.Love o Davidzie Bowiem

Zmarły 10 stycznia 2016 roku artysta był dla Muńka Staszczyka wielką inspiracją. Ku pamięci Davida Bowiego powstał drugi, promujący nową płytę T.Love singiel "Warszawa Gdańska". Bowie w 1976 roku miał podczas nieoczekiwanego postoju pociągu zatrzymać się w Warszawie. Zdarzenie ponoć było impulsem do powstania utworu "Warszawa". W stolicy znajduje się duży mural upamiętniający artystę.

DavidBowieTLovemuzycznepremiery

Serialowy Dexter niczym David Bowie

Na pewno nieraz oglądaliście "Dextera" z niesamowitym Michaelem C. Hallem w roli głównej! Chociaż produkcję zakończono trzy lata temu, to serialowy Dexter nie daje o sobie zapomnieć! Może nie zdawaliście sobie z tego sprawy, ale jest on nie tylko świetnym aktorem, ale także piosenkarzem! Popis swoich wokalnych umiejętności Michael C. Hall dał podczas ceremonii 2016 Hyundai Mercury Prize, na której nagrodzono ostatnią płytę Davida Bowiego - album „Blackstar”. Piosenkarz był jedną z osób, które tworzyły broadwayowski musical „Lazarus”, w którym grał Hall. Aktor wykonał główny utwór promujący show i zebrał masę oklasków. Jak myślicie, ma talent?

DexterDavidBowieMichaelCHall

David Bowie w Warszawie

Dzisiaj mija dokładnie 6 miesięcy od śmierci Davida Bowie'ego. Mało kto wie o wizycie artysty w Polsce i wpływie, jaki nasz kraj wywarł na jego twórczość. Bowie odwiedził Warszawę w 1973 roku. Przypadkowy postój pociągu na Żoliborzu stał się impulsem do napisania piosenki pt. "Warszawa". Wielu krytyków uważa, że była ona przełomowa i wywarła ogromny wpływ na inspiracje pokolenia zachodnich artystów. Na Żoliborzu powstało wiele murali upamiętniających zmarłego muzyka. Najbardziej rozpoznawalną jest grafika nawiązująca do okładki płyty „Aladdin Sane". W polskiej wersji twarz Bowie'ego przysłania Pałac Kultury w kształcie błyskawicy.

kulturalnaWarszawaDavidBowie