Nikotyna w e-papierosach może uszkadzać DNA.

Według badań przeprowadzonych na myszach, nikotyna zawarta w e-papierosach uszkadza DNA tak, że może zwiększać ryzyko wystąpienia nowotworów. Profesor z Wydziału Medycyny Uniwersytetu Nowojorskiego twierdzi, że uszkodzone zostaje DNA i mechanizm odpowiedzialny za jego naprawę, co zwiększa ryzyko mutacji komórek i nowotworzenia. Jeżeli badania przeprowadzone w Nowym Jorku się potwierdzą to oznaczać będzie, że e-papierosy niosą ze sobą ryzyko nowotworów. To może udowodnić, że nikotyna sama w sobie jest kancerogenem. Profesor wraz z swoim zespołem podzielił myszy na dwie grupy. Pierwszą grupę wystawiono na działanie pary z e-papierosów, drugą grupę natomiast wystawiono na działanie nikotyny wraz z towarzyszącymi jej substancjami. W laboratorium na działanie dymu poddano również hodowle komórek ludzkich płuc i pęcherza. Pojawiły się w nich takie same uszkodzenia DNA, również nie mogły one zostać naprawione. Profesor wraz z zespołem podjęli długoterminowe badania na myszach, aly sprawdzić, czy ostatecznie pojawi się u nich nowotwór oraz choroby układu krążenia.

DNAepapierosynikotyna

Chip modyfikujący geny? Sprawdź, co drzemie w sensorze DNA

Chipy wszczepiane ludziom i prototypom ludzkich organizmów rodem z filmów science fiction? Być może już niedługo doczekamy się wynalazku inspirowanego filmami akcji. Mowa bowiem o sensorze DNA. Noe technologie niosą ze sobą coraz więcej rozwiązań, wkraczając w sferę medycyny dając ogromną szansę na życie i zdrowie społeczeństwa. Istnieje badanie DNA, nazywane sensorem, który ma za zadanie rozszczepianie i badanie kodu genetycznego z pobranej próbki człowieka. Badanie te daje szerokie pole do popisu lekarzy, ograniczając a nawet całkowicie eliminując istniejącą chorobę, jest w stanie również odczytać predyspozycje do choroby zapisane na kodzie genetycznym, którym można zapobiec. Diagnostyka pozwala przewidzieć prognozę preferowanej diety, skuteczna w leczeniu chorób XXI wieku, między innymi cukrzycy typu II. Nie tylko zdrowie jest brane pod uwagę podczas leczenia, badania przewidują predyspozycje sportowe danej osoby. Jest to szansa dla osób, które marzą o olimpiadzie, które chcą związać swoje życie ze sportem zawodowo. Nie mogą sobie pozwolić na częste kontuzje i długą rekonwalescencje, genetyka nie obdarzyła ich obficie a ich predyspozycje raczej wolały by pozostać za biurkiem w pracy. Takie usługi jak Sensor DNA 50 - Geno Odżywianie czy Sensor DNA 52 - Sport Master oferuje polska klinika VIMED zajmująca się sferą medycyny stylu życia. Terapie posiadają rozplanowane badania na podstawie próbki kodu genetycznego pacjenta, konsultacje ze wszystkimi lekarzami kliniki, plan leczenia, metodykę zachowawczą i stały pomiar ciała podczas całości leczenia. Niestety owa przyjemność nie jest tanim wydatkiem, ale na pewno inwestycją w zdrowie i profilaktyką na całe życie.

DNAsensorchip

Francuska aktorka Paola Baldion wykonała test DNA. Kim są jej przodkowie?

Paola Baldion to aktorka pochodząca i mieszkająca w Paryżu. Postanowiła wykonać test DNA, poprzez który mogła dowiedzieć się, jakie jest jej pochodzenie. Informacje o wynikach przedstawiła w filmiku na Facebooku. Kim są jej przodkowie? W 30 % ma w sobie korzenie pochodzące z Półwyspu Iberyjskiego, 29% pochodzenia nacji rdzennych Amerykanów, 22% Włoch i Grecji. W dużej mierze jej przodkowie pochodzili też z Wielkiej Brytanii. W jej żyłach płynie również krew afrykańska, azjatycka oraz ludzi zamieszkujących Bliski Wschód. Na końcu pojawia się napis #IamMigration, pokazujący, że przez własne korzenie może czuć się również imigrantką. Filmik znajdziecie w materiałach poniżej.

imigrancinaukaDNA