Pokonał długą drogę do szkoły w kilkustopniowym mrozie. Te zdjęcia zszokowały internautów!

Pokryte szronem włosy i brwi, czerwone od zimna policzki, skostniałe dłonie, a na ciele tylko lekka kurtka - tak wyglądał 8-letni Wang z prowincji Junnan w Chinach tuż po pokonaniu pieszo prawie 5-kilometrowej trasy do szkoły. Wygląd chłopca wprawił w osłupienie jego nauczycielkę - Zhuan Shen Baol, a także kolegów z klasy, którzy nie potrafili powstrzymać się od śmiechu. Zrobione przez kobietę zdjęcia obiegły cały świat, powodując ożywioną dyskusję na temat ogromnego ubóstwa w Chinach. "Świat wydaje za dużo na zbrojenia i nic na naprawdę podstawowe rzeczy. Zawsze mówicie, że ktoś jest biedny, bo jest leniwy" - piszą internauci. Poruszeni, z hasztagiem #IceBoy (Lodowy Chłopiec), udostępniają fotografie dalej. Szczególnie powód, dla którego Wang szedł w mrozie kilka kilometrów głęboko ich wzruszył. Chłopiec tego dnia miał egzamin, który chciał napisać jak najlepiej (arkusz z pytaniami widać na drugim zdjęciu). Jak się później okazało, otrzymał 99 punktów na 100 możliwych. "#Iceboy to legenda. "Niesamowita odwaga. Po 4,5-kilometrowym spacerze dotarł do szkoły ze zmrożonymi włosami i skostniałymi dłońmi. Wang napisał egzamin i zdobył 99 punktów na 100. On jest prawdziwą inspiracją!" - napisał użytkownik Twittera o nicku McChisel. Nauczycielka 8-latka wysłała zdjęcia zmarzniętego ucznia dyrektorowi szkoły, a także lokalnym osobistościom. Dzięki niej o chłopcu usłyszały tamtejsze organizacje zajmujące się pomocą ubogim. Chińskie media podają, że dla niego i jego rodziny (mieszka z babcią i siostrą) zebrano pieniądze. Nowy system grzewczy do ich domu, a także ciepłe ubrania to najpotrzebniejsze rzeczy, na które zostaną one przeznaczone.

IceBoyChinydziecko

Szklana kładka wisząca kilometr nad ziemią zaczęła pękać pod nogami turystów. To wideo mrozi krew w żyłach!

Szklana kładka na zboczu góry Yuntai w chińskiej prowincji Henan to jedna z największych atrakcji tamtego regionu. Przechadzka nią to dla wielu najbardziej ekstremalny wyczyn w życiu. Kładka znajduje się ponad 1000 metrów nad ziemią, ma 3000 metrów długości i chociaż widok z niej musi zapierać dech w piersiach to fakt, że została ona wykonana ze szkła i pod dużym ciężarem mogłaby się załamać mrozi krew w żyłach. Wielu zbliżając się do niej, rezygnuje ze zrobienia pierwszego kroku... Z okazji narodowego święta, "Złotego Tygodnia", postanowiono kładkę jeszcze nieco urozmaicić. By przejście nią było jeszcze bardziej emocjonujące, zamontowano w niej czułe na nacisk panele dające "efekt pękającego szkła". Spacerujący nią turyści mieli więc wrażenie, że kładka zaraz się pod nimi załamie, a oni stracą życie! Do sieci trafiło nagranie, na którym doskonale widać przerażenie na ich twarzach. Zarządcy atrakcji przeprosili za swój "żart", jednak nie mają zamiaru paneli demontować. Zobaczcie wideo!

pękającakładkaChinyturystyka

Dzieci walczyły w klatkach na oczach publiczności. O działalności klubu walki dla sierot świat dowiedział się z tego szokującego nagrania! [WIDEO]

Kilka dni temu do sieci trafiło kilkuminutowe nagranie dokumentujące przerażającą rzeczywistość chińskich dzieci, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Jego bohaterami są sieroty, a także dzieci porzucone przez rodziców, których nie było stać na ich utrzymanie. By nie musiały żyć na ulicy i codziennie martwić się o to, czy będą miały co nazajutrz zjeść, "przygarnął" je były oficer policji, Tybetańczyk En Bo, który od 2001 roku prowadzi w Chengdu (miasto w środkowych Chinach) organizację MMA o nazwie "Enbo Fight Club". To w murach tego klubu dzieci codziennie trenują do granic możliwości i są szkolone do komercyjnych walk w klatkach. Na szokującym wideo widać młodych, okładających się pięściami chłopców (są nimi nawet 12-latki), których poczynania podziwia spora widownia. Według "South China Post" klub czerpie z tych walk potężne zyski! En Bo jest przekonany, że trenując swych podopiecznych, pomaga im spełniać ich największe marzenia o zdobyciu sławy w MMA, a poza tym chroni ich przed niebezpieczeństwami ulicy, zapewniając im dach nad głową, jedzenie i ubrania. Od początku istnienia w "Enbo Fight Club" przebywało około 400 dzieci. "Niektórzy mówili: Poddaję się, odchodzę" - mówił jeden z trenerów, Dong Zhou, który dodał, że dzieci i tak nie miałyby możliwości na lepszą przyszłość i zostałyby pasterzami, żebrakami albo gangsterami. Dopiero po ukazaniu się nagrania tamtejsza policja wszczęła śledztwo, by dogłębnie przyjrzeć się działalności klubu. Zobaczcie wideo!

fightclubdlasierotChinydziecko

Chiny zaprezentowały nową broń dla kobiet przeciwko zboczeńcom. Ma dużą siłę rażenia!

Kieszonkowy miotacz ognia z Chin to nowa propozycja dla kobiet, które chcą szybko i skutecznie pozbyć się natrętów. Przypominające kosmetyk urządzenie reklamowane jako "obowiązkowa broń przeciwko zboczeńcom" mieści się w damskiej torebce, ale siłę rażenia ma naprawdę sporą. Jego najtańsza wersja (koszt to 10 funtów) emituje niewielki płomień, ale te droższe odpowiedniki, których ceny są trzykrotnie wyższe, potrafią wystrzelić płomień nawet na pół metra. Chińczycy podają, że temperatura ognia sięga 1800 stopni Celsjusza! "The Sun" przytacza wypowiedzi sprzedawców, którzy bez ogródek mówią o tym, że produkt może zostawić na ciele natręta trwałą bliznę, a nawet go podpalić (link do artykułu poniżej). Kieszonkowy miotacz ognia już cieszy się dużą popularnością wśród kupujących. Chińska policja ostrzega jednak, że jego posiadanie jest niezgodne z prawem. Wśród niektórych pojawiły się także obawy, że kieszonkowe miotacze mogą samoczynnie się uruchamiać, stwarzając ryzyko dla noszących go w torebkach kobiet. Czy nowy chiński wynalazek ma więc szansę zastąpić paralizatory i pojemniki z gazem pieprzowym?

sposóbnazboczeńcówChinykobieta

Ten pokaz strażackich umiejętności zrobił wrażenie na internautach. W roli głównej... skakanka! [WIDEO]

Niedawno obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Strażaka. Ulicami miast kroczyły uroczyste pochody zarówno zawodowców jak i ochotników grupy zawodowej, która cieszy się największym zaufaniem i uznaniem społecznym w naszym kraju. Pozostając w duchu strażackiego święta, prezentujemy Wam wideo, które ukazuje niezwykłą sprawność reprezentantów tej profesji. Strażacy z szanghajskiej dzielnicy Jinshan pochwalili się na YouTubie tym, jak radzą sobie ze skakanką! Internauci prawdopodobnie nie zachwycaliby się tak tym wideo, gdyby jego bohaterem był tylko jeden mężczyzna. Tymczasem widzimy na filmie grupę, którą lata treningu doprowadziły do poziomu mistrzowskiego w tej nietypowej dyscyplinie. Udało im się skoczyć na skakance aż 577 razy! Zobaczcie to na własne oczy!

strażackiwyczynChinywideo

W Pekinie kradną papier toaletowy na potęgę. Zapobiec temu ma... elektroniczny systemem rozpoznawania twarzy!

W stolicy Chin kradzież papieru toaletowego z publicznych toalet to proceder, który władzom od lat spędza sen z powiek. Najczęściej z "darmowego" papieru korzystały osoby starsze. Teraz, dzięki wprowadzonemu systemowi zabezpieczeń, sytuacja ta ma ulec zmianie. Znajdujące się w publicznych toaletach dozowniki zostały bowiem wyposażone w oprogramowanie służące rozpoznawaniu twarzy, które zapamiętuje osobę chcącą skorzystać z papieru. Jeśli w ciągu dziewięciu minut od poprzedniego pobrania papieru będzie ona chciała jeszcze z niego skorzystać, to czeka ją rozczarowanie! System odmawia jego wielokrotnego wydanie jednej osobie. Poza tym maksymalna długość papieru, na jaką można liczyć, to 60 centymetrów! Już 6 nowoczesnych dozowników pojawiło się w publicznych toaletach na terenie Świątyni Nieba, która jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w mieście. Jak długo ten system przetrwa? Dodajmy, że wydanie papieru trwa czasami ponad minutę, a w przypadku pilnej potrzeby taki czas oczekiwania jest katorgą ;)

kradzieżepapieruChiny

4-latek kieruje koparką!

Mali chłopcy uwielbiają bawić się samochodami czy małymi koparkami. Lubią też oglądać "Boba Budowniczego". Ten 4-latek jednak nie poprzestał na takich zabawach. Jego ojciec zawodowo jest operatorem koparki. Zabrał kiedyś ze sobą swojego synka i pokazał mu wszystkie przyciski i dźwignie, oraz to w jaki sposób ich używać. Nie spodziewał się, że maluch wszystko zapamięta i będzie potrafił obsługiwać tą wielką maszynę. Chłopiec potrafi obracać maszyną dookoła, a także przenosić za jej pomocą np. piach czy ziemię. Policja w Hubei, miasteczku skąd pochodzi rodzinna, twierdzi, iż mimo tego, że dziecko sprawnie posługuje się maszyną, jest to nielegalne. Koparkę może obsługiwać wyłącznie osoba, która skończyła 18 lat oraz posiada odpowiednie licencje. Rodzice dostali ostrzeżenie aby nie pozwalać chłopcu kierowania sprzętem budowlanym.

dzieciChiny

Wystarczył moment nieuwagi. To mogło się skończyć naprawdę źle!

Małe dzieci uwielbiają zaglądać wszędzie. W wielkich sklepach czy na dworcach łato stracić pociechę z pola widzenia. Tak stało się na dworcu kolejowym w miejscowości Qinghai w Chinach. Mała dziewczynka spacerująca po peronie ze swoją mamą, postanowiła podbiec do okna stojącego na torze pociągu. Nagle dziecko straciło równowagę i spadło w szczelinę oddzielającą wagon od betonowej krawędzi peronu. Na całe szczęście obok znajdowali się pasażerowie i obsługa pociągu. Szybko ruszyli dziecku z pomocą. Sytuacja została zarejestrowana przez kamery monitoringu. Konduktor starał się zatrzymać pociąg przed odjazdem. Widzimy jak biega w obie strony dając znać aby nie ruszać pojazdu, który mógłby zmiażdżyć dziewczynkę. Na szczęście po chwili udało się wydostać dziecko ze szczeliny. Pamiętajcie aby zwracać uwagę co robi wasze dziecko!

kolejChinydziecko

Nauczycielka bije dzieci w przedszkolu!

Monitoring w szkole lub przedszkolu? Niektórzy uważają, że jest zły, gdyż pozbawia jakiejkolwiek prywatności. Jednak w wielu sytuacjach staje się pomocny. Tak też było w przypadku jednego z chińskich przedszkoli! Nagranie, które trafiło do sieci, pokazuje skandaliczne zachowanie nauczycielki. Przedszkolanka podchodzi do dwóch małych dziewczynek i na siłę wyciąga je z okręgu. Być może miał być to tylko pokaz walki kung-fu. Jednak to, z jaką mocą popycha dzieci, jest szokujące! Jedno dziecko wpada na ścianę, a drugie upada na podłogą. Chwilę później nauczycielka zaczyna kopać dziewczynki, bije je po twarzy i głowie. Jedna z nich po serii ciosów nie jest w stanie podnieść się z podłogi. Czyżby nauczycielka wyładowywała swoją złość na bezbronnych dzieciach?

dzieckoChinynauczycielkawchinach

Chińscy naukowcy stworzyli papier odporny na ogień i wodę!

Grupa naukowców z Chińskiej Akademii Nauk i Szanghajskiego Instytutu Ceramiki stworzyła papier, którego nie zmoże żaden płyn ani nawet sięgająca kilkuset stopni Celsjusza temperatura! Podarcie go również nie wchodzi w grę. Ten niezniszczalny materiał został wykonany z hydroksyapatytu, który jest głównym składnikiem ludzkich kości i zębów. Według naukowców, papier ten może być wykorzystywany np. do przechowywania ważnych dokumentów lub może służyć jako materiał pod billboardy. Wniosek patentowy został już złożony. Teraz pozostaje tylko czekać, kiedy papier wejdzie na rynek.

niezwykłypapierChinywynalazek

Mała panda zalicza niezbyt miękkie lądowanie...

Panda wielka jest symbolem Chin. Każde narodziny nowego zwierzaka z tego gatunku są powodem do świętowania dla mieszkańców, ale też władz! Tym razem nie było inaczej! Opinii publicznej z okazji zbliżającego się święta narodowego zaprezentowano 23 młode pandy. Wszystkie zwierzaki urodziły się w prowincji Syczuan w specjalnym ośrodku rozrodczym. Małe pandy mają od jednego do czterech miesięcy. Umieszczone na wielkim stole miały zaprezentować się w pełnej okazałości. Niestety opiekunom nie udało się nad nimi w pełni zapanować i jedna z pand zaliczyła mały upadek...Czy małej pandzie stała się krzywda? Zobaczcie filmik! Tak, wiemy - pandy są przeurocze ;)

zwierzętaChinypanda

Kiedy ślub może zmienić się w pogrzeb

Podczas uroczystości ślubnej w Chinach goście prawie zabili pana młodego! Zwyczaj jaki panuje w tym kraju, nakazuje podczas drogi po pannę młodą zastawiać na przyszłego męża liczne niespodzianki i przeszkody, aby utrudnić mu zadanie. Każde wesele jest tam obchodzone w radosny sposób. Tutaj jednak na pana młodego będącego z zawodu strażakiem, czyhali uzbrojeni w gaśnice goście. Złapali mężczyznę i zaczęli rozpylać nad nim substancję. Wszystko wydawało się dosyć zabawne, jednak ilość pary spowodowała u pana młodego duszności. Postronne osoby wezwały szybko na pomoc służby ratunkowe. Do mężczyzny na końcu nagrania podbiega pani młoda krzycząc, aby ktoś podał mu wodę. Czy takie zwyczaje mają zachęcić czy przestraszyć przyszłych mężów? A wy jak myślicie?

ślubChinywesele

Wyprowadziła swojego mężczyznę na spacer, trzymając go na smyczy!

W Chinach w mieście Fuzhou, przechodnie patrzyli z niedowierzaniem na to co działo się obok nich. Kobieta szła ze smyczą, na której przypięty był mężczyzna! Świadkowie mówią, że poklepała go nawet po głowie, w taki sposób jak głaska się psa. Człowiek na smyczy miał powiedzieć, że nie jest osobą tylko psem. Na miejsce przyjechała policja, którą wezwali inni ludzie, gdyż para spowodowała wielki korek przechodząc pomału przez jezdnię. Funkcjonariuszom udało się przekonać kobietę aby uwolniła swojego partnera, jednak wciąż nie wiadomo co kierowało jej postawą. Takie zachowanie zostało skomentowane jako uwłaczające mężczyźnie.

Chinyzdjęciamężczyzna

"Lewitujący" autobus wjechał na drogi

Projekt Transit Elevated Busa wydawał się być szalonym pomysłem niemożliwym do zrealizowania. Mieszczący 300 pasażerów pojazd miał skutecznie walczyć z ulicznymi korkami, umożliwiając przejazd samochodów... pod nim! W Chinach zaprezentowano pierwszego TEBa, który aktualnie poddawany jest testom. Niestety trudno sobie wyobrazić tę zasilaną elektrycznie platformę na europejskich drogach, ponieważ ma prawie 8 m szerokości, 5 m wysokości i 60 m długości!

transportChinywynalazek

Chinczycy wybudąją nam lotnisko?

Nowy port lotniczy może powstać w centralnej Polsce. To owoc 4 dniowej wizyty szefa polskiego MSZ w Chinach. - Chcielibyśmy, aby firmy, które zbudowały wielką infrastrukturę w Państwie Środka, pomogły nam stworzyć podobną w Polsce - powiedział Witold Waszczykowski. Jak sądzicie, w Polsce potrzebne jest kolejne lotnisko? Skoro w radomskim terminalu "hula wiatr"... Poza tym nie mamy szczęścia do chińskich budowniczych. Nie zdołali wybudować dwóch 50 kilometrowych odcinków autostrady A2. Dopiero w 2015 roku odzyskaliśmy część pieniedzy za niewykonane zlecenie. Trudno oprzeć się wrażeniu, że zapowiedzi o strategicznej polsko-chińskiej współpracy pozostaną dypolomatyczną mrzonką.

portlotniczyChinywitoldwaszczykowski

Pływające elektrownie atomowe

Chiny chcą wybudować specjalne okręty, które będą wytwarzaly prąd za pomocą elektrowni atomowych. Ma to pomóc w dostawie energii do oddalonych od lądu zakątków, głównie sztucznych wysp. Budową statku zajmie się państwowa spółka. W planach ma powstać około 20 takich okrętów.

ChinyTechnologieEnergia