Ojcowie, którzy bawią się Barbie! Nowa kampania marki

W najnowszej kampanii firmy Mattel zobaczyć możemy ojców, którzy razem se swoimi małymi córkami spędzają czas bawiąc się lalkami Barbie! Nazwa kampanii to "Dads who play Barbie" i odchodzi ona od stereotypowego myślenia, że lalkami bawią się tylko dziewczynki, a także, iż te zabawy wykonują tylko z matkami. W tym krótkim filmiku ojcowie wyznają, że uwielbiają bawić się lalkami, sprawiając radość swoim córkom. Znajdują oni dla nich czas pomimo innych obowiązków. Dzięki temu, dziewczynki spędzają mnóstwo czasu ze swoimi ojcami. Na końcu możemy przeczytać zachętę do zabawy dla wszystkich mężczyzn "Czas spędzony w jej wymyślonym świecie jest inwestycją w jej prawdziwy świat". Poprzez wykonane badania naukowcy dowiedli, iż córki spędzające czas z ojcami są bardziej samodzielne i niezależne w późniejszym życiu. Zatem ojcowie, obejrzyjcie spot!

Barbiekampaniaspołeczna

"Barbie? Lepiej schudnij do tej roli!". Burza w sieci po ogłoszeniu nowej roli Schumer

Wytwórnia Sony szykuje aktorski film inspirowany słynną lalką firmy Mattel. W sieci ujawniono, kto zagra główną rolę. Ku niezadowoleniu większości, w Barbie wcieli się Amy Schumer. Znana z "Wykolejonej" aktorka dała się poznać jako kobieta o rubasznym poczuciu humoru, co może mieć zły wpływ na najmłodszych widzów. Największym problemem internautów jest jednak wygląd 35-latki. Wyznawcy kultu blondwłosej piękności zwracają uwagę na to, że Schumer nijak nie pasuje do ikony popkultury. Aktorka, która stała się celem obraźliwych komentarzy na Twitterze, udziałem w filmie kontynuuje swoją walkę ze stereotypami. Jej bohaterka jest mieszkanką fikcyjnej krainy. Zostanie jednak z niej wygnana do prawdziwego świata, ponieważ inne lalki uważają, że nie spełnia ideałów piękna. Twórcy przyznają, że inspirują się filmem "Zaczarowana".

Barbiekobietafilmywprodukcji

Koniec z "chudym ideałem" kobiety? Poznajcie Barbie "plus size"

Najpopularniejsza lalka na świecie ma wreszcie pełne kształty! Twórcy Barbie rezygnują z nienaturalnie szczupłej sylwetki dziewczyny, z którą od pokoleń porównują się nawet kilkulatki. Nowa lalka została zrobiona na podobieństwo znanej modelki "plus size"Ashley Graham. "Jestem podekscytowana, że Barbie się rozwija” - powiedziała Graham. "Musimy pracować razem, by zmienić światowy wizerunek piękna i zawalczyć o bardziej tolerancyjny świat” - dodała.

Barbiemodelingfeminizm

Lalki przekonują dziewczynki o tym, że "mogą być, kim chcą"

Według tegorocznych badań przeprowadzonych na zlecenie „Barbie. Możesz być, kim chcesz” wynika, że większość dziewczynek nie marzy nawet o byciu w przyszłości liderkami. 39% najmłodszych Amerykanek chciałoby być bizneswoman lub panią dyrektor- w Polsce niespełna 1%. Dorastanie w kraju, w którym na wysokich stanowiskach wciąż brakuje kobiet, nie ułatwia dziewczynkom zrozumienia, że bez względu na płeć mogą być, kim chcą. Marka wprowadziła własnie do sprzedaży lalkę prezydent oraz wiceprezydent. Barbie podjęła współpracę z niepartyjną, żeńską organizacją "She Should Run". Razem chcą promować postawy przywódcze wśród kobiet. Produkcja zabawek będących przedstawicielkami zawodów, które kojarzone są raczej z pracami męskimi, mają zainspirować dziewczynki do wielkich marzeń i podejmowania rozmów z rodzicami o swoich planach na przyszłość. Barbie była już m.in. oficerem marynarki, przedsiębiorcą, strażakiem i astronautą.

feminizmBarbie