"Adrian właśnie stał się Andrzejem". Tak internauci zareagowali na weto prezydenta! [MEMY]

Po zawetowaniu dwóch z trzech proponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość zmian w polskim sądownictwie (zawetowaniu ustawy o Sądzie Najwyższym oraz ustawy o KRS) prezydent Andrzej Duda jest na ustach wszystkich polskich i zagranicznych mediów. "Chcę powiedzieć jasno i wyraźnie: nie ma u nas tradycji, żeby Prokurator Generalny mógł ingerować w pracę SN. Zgadzam się ze wszystkimi, którzy twierdzą, że tak być nie powinno i nie wolno do tego dopuścić" - mówił prezydent w swoim oficjalnym oświadczeniu. Jego decyzja nie umknęła oczywiście internautom i sieć zaroiła się od memów. Dla wielu z nich 24 lipca jest pierwszym dniem faktycznej prezydentury Dudy, bo, jak piszą, "po raz pierwszy sprzeciwił się Jarosławowi Kaczyńskiemu". Zebraliśmy dla Was najlepsze memy! Wiele z nich doprowadziło nas do łez! ;)

wetoprezydentaDudyAndrzejDudamemy

Brytyjska para książęca w Warszawie. Jak przywitała ich Polska?

Książę William i księżna Kate dziś popołudniu przylecieli do Warszawy. Oczywiście towarzyszyły im ich dzieci - książę George i księżniczka Charlotte. Po wyjściu z samolotu na Okęciu mogliśmy zobaczyć ubraną w piękną białą garsonkę Kate, która trzymała na rękach księżniczkę, wyraźnie zainteresowaną tym co dzieje się wokół niej. George, który szedł za rękę z ojcem był trochę bardziej skrępowany, przyglądał się wszystkim osobom, z którymi rozmawiał jego ojciec, sam machając lekko nogą. Mniej niż siostra zainteresowany był tym co dzieje się dookoła niego. Później para książęca przyjechała do pałacu prezydenckiego na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą i jego współmałżonką Agatą. Media nie miały dostępu do ich prywatnych rozmów toczących się w ogrodach prezydenckich. Na ulicach Warszawy tłumnie wyczekiwano przejazdu limuzyny z Kate i Williamem. Nieco później, kiedy małżeństwo wybrało się na spacer pod pomnik Adama Mickiewicza, wielki tłum ludzi pragnął właśnie ich zobaczyć. Nic dziwnego - to jedna z najbardziej znanych par na świecie. W dodatku to przecież para książęca, z wyjątkową historią miłosną. Wciąż jakaś cząstka osób uwielbia takie bajkowe historie, a taką właśnie namiastkę dają oni - Kate i William. Para zwiedziła też Muzeum Powstania Warszawskiego oraz spotkała się z młodymi przedsiębiorcami. To w ciągu ostatnich dwóch tygodni drugi tak głośny przyjazd przedstawicieli innych państw do Polski - wcześniej była to wizyta Donalda Trumpa. Kate i William chcą ocieplić wizerunek Wielkiej Brytanii na arenie międzynarodowej, która dokonała Brexitu. Podobne podróżne wybiera także ojciec Williama książę Karol, ostatnio goszczący we Włoszech.

KateiWilliamAndrzejDudakról

Andrzej Duda nie mógł opanować śmiechu po własnym żarcie. Wystarczyły dwa słowa

Ten śmiech na długo pozostanie nam w pamięci... :D Prezydent Andrzej Duda wystąpił w wywiadzie dla Telewizji Republika i pozwolił sobie na żart, którym "wszystko popsuł", jak żartobliwie skomentowała Katarzyna Górska-Hejke. Podczas programu "W Punkt" najpierw przedstawili się prowadzący, by następnie przedstawić gościa. Prezydent postanowił ich wyprzedzić i sam, zwracając się do kamery, wypowiedział swoje nazwisko. Żart najbardziej rozśmieszył jego autora. Zresztą... obejrzyjcie sami!

żartDudyAndrzejDudawpadkipolityków

Andrzej Duda jako James Bond. To wideo jest prawdziwym hitem!

"Jestem najbardziej memicznym prezydentem wszech czasów" - mówi Andrzej Duda w specyficznej parodii, która podbija internet! Przeróbkę zwiastuna "Spectre" w niewiele ponad tydzień obejrzało aż pół miliona internautów. Na czym polega jej fenomen? W niezwykle celny sposób podsumowuje polską scenę polityczną! W wideo pojawił się m.in. Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i Bronisław Komorowski. W trakcie 2,5-minutowego seansu zobaczycie wszystko :D

DudaBondAndrzejDudaparodia

Walentynkowe zdjęcie pary prezydenckiej podbija sieć! Andrzej Duda pochwalił się pocałunkiem

"Wszystkim zakochanym i kochającym życzymy... szczęścia w miłości!😍👍😘" - napisał na Twitterze Andrzej Duda. Znany ze swoich niekonwencjonalnych wpisów prezydent nie mógł przegapić okazji, jaką są Walentynki, aby po raz kolejny nadać swojej aktywności internetowej nieco mniej dyplomatycznego charakteru. Wraz z życzeniami polityk postanowił podzielić się z internautami także zdjęciem z przeszłości. Fotografia przedstawia przyszłego prezydenta z małżonką w dość intymnej sytuacji. Komentarze jak zawsze są podzielone. "Na takiego prezydenta głosowałem", "Wpis prezydenta wygląda jak przeciętnej nastolatki" - to niektóre reakcje na walentynkowe zdjęcie Dudy. Nam do gustu najbardziej przypadł ten: "Wyglądają jak agentka Scully i agent Mulder" :D

DudanaWalentynkiAndrzejDudaWalentynki

Prezydent czy papież? Internauci drwią z pamiątkowej płaskorzeźby

"Szanownemu Panu Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Andrzejowi Dudzie na pamiątkę pobytu w stacji narciarskiej Małe Ciche - właściciele" - głosi napis na płaskorzeźbie. Podobizna z pamiątkowej tablicy internautom przywodzi na myśl jednak inną osobę... "Nie ma aureoli!", "Jak nic, kanonizują chłopa za życia", "Jeden egzemplarz warto przekazać do Watykanu" - to tylko niektóre komentarze pod zdjęciem pana Wojciecha. Autorowi płaskorzeźby na pewno nie chodziło o taki rodzaj zainteresowania, chociaż trzeba przyznać, że jego dzieło robi w internecie prawdziwą furorę!

AndrzejDudahejtrzeźba

Zdjęcie ze szkolnej imprezy Andrzeja Dudy podbija sieć. Skomentował je sam prezydent

"Hm... Onet twierdzi, że to PAD (Prezydent Andrzej Duda) na swej studniówce. Jakoś niepodobny” - skomentował na Twitterze Konrad Piasecki z Radia Zet, załączając fotografię młodego mężczyzny w towarzystwie dwóch kobiet. Kim jest roześmiany nastolatek ze zdjęcia? Odpowiedzi udzielił sam zainteresowany. Prezydent, mimo ograniczenia swojej twitterowej aktywności do oficjalnych komunikatów, postanowił sprostować informację: "To ja, ale nie na studniówce. Na studniówce byłem z Agatą. Zdjęcie zrobiono na spotkaniu wigilijnym samorządu szkoły 1989;)” - napisał na Twitterze Andrzej Duda. "Taki uśmiech jest tylko jeden" - głosi jeden z komentarzy.

politycykiedyśAndrzejDuda

Sylwester z Andrzejem Dudą - prezydent udostępnił selfie z żoną i podziękował uczestnikom

Chęć wzięcia udziału w Sylwestrze z Andrzejem Dudą na Facebooku zadeklarowało aż 340 tys. osób! Wczorajszej nocy prezydent po raz kolejny udowodnił, że ma do siebie ogromny dystans i - zamieszczając na Twitterze selfie z żoną - podziękował wszystkim uczestnikom imprezy. "Serdeczne podziękowania i najlepsze życzenia noworoczne dla Wszystkich Uczestników #SylwesterZAndrzejemDuda ! Pozdrawiamy!" - napisał kilka minut przed północą Andrzej Duda.

SylwesterzAndrzejemDudąAndrzejDudaSylwester

Pośladki Dody, mina Dudy - to zdjęcie przejdzie do historii

"Tylko jedna literka nas różni" - powiedziała ze sceny w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy Dorota "Doda" Rabczewska. Podczas gali z okazji 25-lecia "Super Expressu" celebrytka wystąpiła w typowej dla siebie, wyzywającej kreacji. "Pierwszy kawałek dla najważniejszej osoby! Gdzie jest pan prezydent?" - wykrzyczała, po czym podała Dudzie kawałek tortu. Później jednak piosenkarka odwróciła się, prezentując licznie przybyłym politykom, a szczególnie głowie państwa oraz jego żonie półnagie pośladki w koronkowym kombinezonie. "Czy ona ma granice przyzwoitości?", "Pokazała się z najlepszej strony, z dudy strony" - komentują internauci. No cóż, twierdząc po minie prezydenta, nie czuje się chyba urażony :D

celebryciwpolityceAndrzejDudaDoda

Prezydent Andrzej Duda "za" zmianą konstytucji!

Podczas obchodów 3 majowych, prezydent Andrzej Duda określił konstytucję z 1997 roku jako "czasu przejściowego". Dodając, że: "należy się pochylić nad tą konstytucją, dokonać wnikliwej jej oceny i przygotować rozwiązania. Ale przygotować je nie tylko w gabinetach, przygotować je także w debacie z suwerenem, jakim jest polskie społeczeństwo reprezentowane także poprzez wiele organizacji, związków zawodowych, organizacji pozarządowych, posłów, senatorów." Prace nad zmianą konstytucji coraz bliżej?

NowaKonstytucjaAndrzejDudaZmianaKonstytucji