Allegro znów wzrusza do łez. Nowa reklama pokazuje, co jest najważniejsze w święta

Zeszłoroczną reklamą Allegro przygotowaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia zachwycał się cały świat. Niedługi spot o dziadku uczącym się języka angielskiego wyświetlono już prawie 15 milionów razy. Wczoraj Allegro opublikowało nowy materiał, który ponownie wzruszył Polaków. Czy "Talizman" ma możliwość powtórzenia globalnego sukcesu "English for beginners"? Całkiem możliwe! Kolejna świąteczna reklama internetowej platformy transakcyjnej opowiada historię Marcela, który zafascynowany jest kulturą Indian. W trudnych sytuacjach pomaga mu tytułowy talizman. Za realizację spotu, podobnie jak w zeszłym roku, odpowiada agencja Bardzo. Tym razem hasłem przewodnim jest "Podziel się tym, co masz cennego". Obejrzyjcie niespełna 4-minutową reklamę i sami przekonajcie się, co jest kolejnym powodem wzruszeń tysięcy Polaków!

AllegronaświętaAllegroreklamy

Allegro z nową reklamą na wakacje. Internauci znów są zachwyceni! [WIDEO]

Każdy kolejny spot promujący portal Allegro porusza do głębi. Po czarującym dziadku uczącym się angielskiego, który w okolicach świąt Bożego Narodzenia bił prawdziwe rekordy popularności, a także uroczej dziewczynce, dla której mama okazała się największą inspiracją, przyszła pora na wakacyjny akcent. Bohaterami nowego spotu jest rodzeństwo, a co za tym idzie, szczególne więzi jakie między nim występują. Niewielki blondynek próbuje rozkręcić własny, lemoniadowy biznes, jednak idzie mu jak po grudzie. Przyglądająca się jego staraniom siostra nie może pozostać obojętna na jego potknięcia i postanawia mu pomóc. Gdyby nie ona, przy stoisku nie byłoby kolejki spragnionych urlopowiczów! Internauci znów są zachwyceni! "Allegro, robicie świetną robotę!", "Jedna z nielicznych reklam, które chce się oglądać do końca" - piszą. Bracie, siostro, dziękujemy, że jesteście! Zobaczcie wideo!

LemoniadaodAllegroAllegroreklamy

Dlaczego nowa reklama Allegro jest zła? 5 powodów, które zmienią Twój punkt widzenia

Cała Polska zachwyciła się nową reklamą Allegro. "Bal" ma dorównywać świątecznemu wideo o próbującemu się nauczyć angielskiego dziadku. W grudniowym spocie mieliśmy starszego mężczyznę i wnuczkę, w najnowszym jest kochająca matka i mała dziewczynka. Allegro podtrzymuje wartości rodzinne - to pewne. Jednak coś w tej reklamie bardziej wkurza, aniżeli porusza. Próbujemy odpowiedzieć na pytanie: dlaczego nowa reklama Allegro jest zła? Po pierwsze, między matką a córką brak komunikacji. Dziewczynka musiała dostać dziewięć ręcznie robionych strojów, by uznać, że żaden jej się nie podoba. Po drugie, nieważne jak stara się matka, finalny, wymarzony produkt i tak zamawia przez internet. Kolejną istotną kwestią jest dramat dziewczynki, jaki rozegrał się po ujrzeniu, że inna kilkulatka ma identyczny strój. Czy to naprawdę powód do tragedii? Inną wartą zastanowienia sprawą jest brak ojca. Reklamy chyba nie chcą odzwyczaić nas od stereotypowego myślenia o rolach kobiety i mężczyzny. Koronnym argumentem przemawiającym za tym, że twórcy spotu Allegro nie mieli dobrego pomysłu na reklamę, jest fakt, że aby upodobnić się do matki, wystarczy... wyglądać tak jak ona. Ostateczną ocenę popularnego wideo jednak pozostawiamy Wam :)

czegoszukaszAllegroreklamy

Allegro znów wzrusza do łez. Będzie sukces na miarę świątecznego spotu?

W sieci pojawiła się nowa reklama Allegro. Po wzruszającym świątecznym klipie "Czego szukasz w Święta?" ze starszym mężczyzną chcącym nauczyć się języka angielskiego, pojawił się nowy, zatytułowany "Bal". Bohaterkami materiału są mama i córka. Dziewczynka przygotowuje się na bal przebierańców. Razem z mamą szukają idealnego stroju, jednak żaden nie przypada jej do gustu. Matka stara się wmyślić coś kreatywnego, a nawet sama próbuje to uszyć: strój smoka, kosmonauty, czy chmurki. Ostatecznie dziewczynka decyduje się jednak na zwykłą czerwoną sukienkę z perłami, którą zamawiają obie przez internet. Wydaje się być bardzo szczęśliwa z wyboru, choć jej mama nie ukrywa lekkiego rozczarowania. Kiedy czeka na córkę na szkolnym korytarzu przegląda prace dzieci, które określały kim chcą zostać w przyszłości. Wszystkie stroje na balu odzwierciedlają ich wybór. Nie małym zaskoczeniem był wybór jej córki. Kim chciała zostać? Przekonajcie się sami. Klip po raz kolejny wzrusza i udowadnia, że wszystkiego można dokonać razem z serwisem Allegro, a każda matka staje się inspiracją dla dziecka.

Allegroreklamadzieci

Kolejna produkcja Allegro z serii Legendy Polskie - "Jaskółka uwięziona"

Po premierze "Jagi" Allegro udostępniło utwór w wykonaniu Katarzyny Pośpiech (w tytułowej roli). Oprócz niesamowitej warstwy lirycznej nie mogło zabraknąć charakterystycznego dla twórczości Tomasza Bagińskiego teledysku. Zdania co do interpretacji są podzielone. Do czego, według Was, nawiązuje klip? Więcej utworów z serii Legendy Polskie możecie pobrać na stronie: http://legendy.allegro.pl/extras/. Znajdziecie tam m.in. cover kawałka "Cichosza", który pojawił się w "SMOKu"!

LegendyPolskieTomaszBagińskiAllegro

Reklama Allegro, która zachwyciła cały świat - rozmowa z twórcami

Reklamy świąteczne często grają tylko na naszych emocjach... O tym, że nowy spot Allegro jest inny, przekonała się nie tylko Polska, ale cały świat. Czy twórcy spodziewali się takiego sukcesu? Skąd pomysł na scenariusz? Co było dla nich najważniejsze w realizacji reklamy? Serwis noizz.pl postanowił zadać te pytania. Z wywiadu dowiadujemy się, że twórcy postawili przede wszystkim na wiarygodność. W ostatnich latach prawie milion Polaków wyjechało z kraju (głównie do Wielkiej Brytanii) w poszukiwaniu pracy. Brand Manager Allegro odpowiedział także na krytykę wywoływania emocji prostym zabiegiem: "Całe nasze życie składa się z prostych emocji takich jak smutek, radość, wzruszenie itp. Ciężko konstruować zarzut z tego, że sięgnęliśmy po jedną z nich, skoro są esencją naszego życia". Link do całego wywiadu znajdziecie poniżej :)

christmasreklamaAllegro

Świąteczna reklama przypomina, co jest w życiu najważniejsze i wzrusza do łez

Allegro niedawno zasłynęło serią filmów o legendach polskich. Wraz z Tomaszem Bagińskim udowodnili, że na wiele ich stać. Teraz Allegro zachwyca zupełnie innym nagraniem... Ich świąteczna reklama skupia się na tym, co w życiu najważniejsze. Zaczyna się niepozornie - starszy, samotny mężczyzna kupuje książkę i zaczyna naukę języka angielskiego. Na pewno uśmiechniecie się, kiedy mówi "I'm gonna fuc*ing kill you" do gumowej kaczki, ale nie humor jest tutaj najważniejszy. Obejrzyjcie do końca! My wzruszyliśmy się do łez!

christmasreklamaAllegro