Brytyjczyk o Polsce. Film z okazji 11 listopada

Patrick Ney znany z YouTube jako Paddisław Wędrowniczek nagrał z okazji wczorajszego Święta Niepodległości bardzo niezwykłe wideo. Mężczyzna mieszka w Polsce od 6 lat. Zdążył poznać nasz kraj na tyle, by móc opowiadać o nim innym. Co zatem sądzi o Polsce? W filmie wymienia wady i zalet Polaków. Symbole kojarzące się z Polską. Mówi o walce, tradycjach i życiu codziennym. Na końcu dodaje: "Dumny jestem żyć w takim kraju". Zobaczcie sami i oceńcie czy ma rację.

brytyjczykoPolsce11listopada

Kożuchowska odznaczona przez prezydenta. Wyróżniła się służąc państwu?

Podczas wczorajszego Święta Niepodległości prezydent Andrzej Duda uhonorował osoby zasłużone w służbie państwu i społeczeństwu. Odznaczone zostały m.in. Halina Frąckowiak, Anita Włodarczyk i Małgorzata Kożuchowska. Aktorce przyznano Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w pracy artystycznej i twórczej”. Nie wszystkim spodobało się odznaczenie znanej z seriali celebrytki. "No nie wiem, czy Pani zasługi są aż tak wielkie i czy nie chodzi tutaj o poparcie dla rządzących? Bo bardziej zasłużonych jest spora grupa, tylko stoją po drugiej stronie!" - to jeden z komentarzy odnoszących się do wpisu Kożuchowskiej na Facebooku, w którym dziękuje za przyznane odznaczenie.

celebryciwpolitycenagrody11listopada

"Idę, bo jeszcze mam do tego prawo" - Janda i Olbrychski zapraszają na marsz KOD 11 listopada

Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Daniel Olbrychski, Zofia Wichłacz i Magdalena Cielecka w spocie zrealizowanym wspólnie z Komitetem Obrony Demokracji (KOD) zachęcają do udziału w świętowaniu Dnia Niepodległości. "Idę, bo jeszcze mam do tego prawo" - słyszymy w nagraniu. Aktorzy przekonują, jak źle żyje się w Polsce, i że o prawdziwą wolność musimy jeszcze walczyć. Próbują odpowiedzieć na pytanie: co to znaczy silna Polska? Niektóre z mediów występ aktorów nazywają "manipulacją bez granic".

celebryciwpolityceKOD11listopada

"Weź swoją wiatrówkę i strzelaj do zwierząt" - atak na narodowców

"Weź swoją wiatrówkę i strzelaj do zwierząt" - tak twórcy wydarzenia "Mistrzostwa w strzelaniu do narodowców" zachęcają na Facebooku do zaangażowania się w obchody 11 listopada. Podczas Marszu Niepodległości w Warszawie co roku dochodziło do aktów wandalizmu. Autorzy satyrycznej strony "SokzBuraka" namawiają do "strzelania do narodowców". Zainteresowanie wydarzeniem wykazało już kilka tysięcy osób.

11listopadaFacebookhejt