Nagłe odejście mistrzyni. Serena Williams zrezygnowała z udziału w Australian Open

Serena Williams zrezygnowała z udziału w Australian Open 2018. Powodem wycofania się z turnieju jest chęć poświęceniu się treningom i osiągnięcia czegoś więcej niż obrona tytułu. W zeszłym tygodniu, podczas meczu w Abu Dhabi, Amerykanka przegrała z mistrzynią French Open Jeleną Ostapenko. W 2017 roku Williams, będąc w ciąży, wygrała Australian Open. W tym roku nie uda jej się obronić tytułu. Co więcej, spadnie ze światowego rankingu WTA, gdzie wcześniej zajmowała 22. miejsce. Tenisistka uzasadnia swoją decyzję o rezygnacji stwierdzeniem, że nie znalazła się jeszcze w miejscu, w jakim chciałaby być.

AustralianOpenbezWilliamsświatsportuserenawilliams

Lukas Podolski właścicielem baru z… kebabem! Tysiące osób na otwarciu

Wydawałoby się, że piłkarze większość życia poświęcają na rozwijanie swoich umiejętności związanych z piłką nożną. Lukasa Podolskiego to nie dotyczy! Piłkarz Vissel Kolbe postanowił rozpocząć swoją działalność w branży… gastronomicznej. Może nie byłoby to nic zadziwiającego, gdyby nie fakt, że jest to bar z kebabem. Pomysł jednak był bardzo trafny, ponieważ na otwarciu pojawiły się tłumy osób, które obsłużył sam Podolski. Dla 33-latka to nie pierwszy kulinarny biznes. Zarządza on również lodziarnią zlokalizowaną także w Kolonii.

kebabPodolskiegojedzenieświatsportu

Polski skoczek zawiesza karierę! "Są równi i równiejsi"

Jan Ziobro, brązowy medalista konkursu drużynowego Mistrzostw Świata w Falun, zaskoczył całą Polskę ogłaszając, że zawiesza swoją karierę. Jako powód podjęcia takiej decyzji podaje, że nie jest traktowany poważnie. W filmiku opublikowanym na swoim profilu na Facebooku mówi, że "wielu ludzi z jego otoczenia chce go po prostu zniszczyć jako zawodnika", nie podając jednak żadnych konkretnych nazwisk. Skoczek wspomina również, że sytuacją, która uświadomiła mu, jak jest traktowany, był wybór ekipy do zawodów Pucharu Kontynentalnego. Jak twierdzi, "szereg tych skandalicznych sytuacji jest nie do zaakceptowania". Ziobro podkreśla jednak, że nadal chciałby skakać, ale obecna sytuacja nie pozostawia wątpliwości, że nie miałoby to sensu. Skoczek podziękował na koniec wszystkim kibicom, którzy go wspierali. Sytuację skomentował Adam Małysz, twierdząc, że cała akcja została dobrze zaplanowana. Nie kryje zdziwienia i oczekuje od skoczka konkretnych argumentów. Sprawa na pewno nie zostanie pominięta w momencie, gdy cała Polska żyje konkursem Czterech Skoczni i zwycięstwem Kamila Stocha.

Ziobrozawieszakarieręskokinarciarskieświatsportu

Szczęsny zostanie tatą! Marina jest w 3. miesiącu ciąży

"Babyboom" wśród piłkarzy trwa. Wojciech Szczęsny z Mariną Łuczenko-Szczęsną spodziewają się pierwszego dziecka. Para jest już ze sobą cztery lata, a rok temu zostali małżeństwem. Media donoszą, że wokalistka jest już w trzecim miesiącu ciąży. Przyszła matka nieco denerwuje się pierwszą ciążą, ale mąż w pełni ją wspiera. Marina ma na swoim koncie klika albumów muzycznych. Ostatni - "On My Way" - pojawił się kilka tygodni temu na sklepowych półkach. Swoją popularność w Polsce zyskała dzięki roli w serialu "39 i pół". Wojciech jest znanym bramkarzem reprezentacji Polski oraz zawodnikiem włoskiego klubu Juventus. Sportowiec przez wiele sezonów grał w barwach Arsenalu Londyn. Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować przyszłym rodzicom!

Szczęsnyzostanietatądzieckoświatsportu