Pielęgniarki wyrzuciły pacjenta na ulicę. Do sieci trafiło nagranie! [WIDEO]

Kamery miejskiego monitoringu w pobliżu szpitala nr 4 w Soczi (Rosja) przed kilkoma dniami zarejestrowały skandaliczne zachowanie dwóch tamtejszych pracownic. Pielęgniarki wywiozły w pośpiechu pacjenta na wózku inwalidzkim poza teren placówki, a następnie zostawiły go samego w ustronnym miejscu z krwawiącą raną na nodze. "Jeżeli pan chce, to może go sobie zabrać do domu, my go nie chcemy" - miały powiedzieć jednemu ze świadków zdarzenia. Obok rannego szybko zebrał się tłum przechodniów, którzy wezwali na pomoc policję i służby ratunkowe. Mężczyzna ponownie trafił do szpitala, z którego wcześniej wywiozły go pielęgniarki. Rzecznik placówki poinformował, że obie pracownice odpowiedzialne za pozostawienie pacjenta w takim stanie zostały już zwolnione, tłumacząc, że pacjentom przysługuje prawo odmówienia pomocy medycznej i wypisania się na własne życzenie, ale nie może się to odbywać bez uregulowania odpowiednich formalności. Zwolnione pracownice tłumaczą, że chory był pod wpływem narkotyków i sam kazał się zawieźć we wskazane miejsce, gdyż miał tam na niego czekać przyjaciel. Sprawą wciąż zajmują się funkcjonariusze. Zobaczcie nagranie, które wstrząsnęło internautami na całym świecie!

wyrzuconypacjentnaulicyzdrowieświat

"Surowa" woda to najnowszy trend żywieniowy. Ma być powrotem do natury w najczystszej postaci!

Nikogo już nie dziwią na sklepowych półkach produkty bez glutenu czy organiczne i wolne od GMO warzywa lub owoce. Kiedy jednak świat usłyszał o wodzie bez glutenu, wielu przecierało oczy ze zdumienia. Teraz jednak ten absurd żywieniowy schodzi na boczny tor, a jego zaszczytne miejsce zajmuje... "surowa" woda, na której punkcie już oszaleli Amerykanie. Czym "różni się" od tej, którą kupujemy w butelkach, lub którą pijemy prosto z kranu? Jej "surowa" odmiana - Live Water, jak zarzekają się twórcy, jest niefiltrowana, niesterylizowana i nienaruszona przez człowieka czy maszynę - prosto ze źródła. Ma zawierać mnóstwo cennych dla zdrowia minerałów i probiotyków, czyli pożytecznych bakterii, i w przeciwieństwie do wody z kranu (mającej zawierać fluor i chloraminę) ma nas nie truć. Prawdziwy powrót do natury! Cudowna woda nie jest tania. Wielbiciele ekologicznego trybu życia za niespełna 10-litrową bańkę będą musieli zapłacić 36,99 dolarów, a więc niespełna 130 złotych. Co jeszcze nas zaskoczy w tym roku? Pewnie wiele!

surowawodaświatjedzenie

Potrąciły ją dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Kierowcy nie udzielili pomocy!

W południowym Londynie, na przejściu dla pieszych na Norwood Road, została potrącona kobieta. Najpierw potrąciła ją jedna ciężarówka, po chwili uderzyła w nią kolejna, a następnie dwa samochody osobowe. Żaden z kierowców nie zatrzymał się, by udzielić jej pomocy. Wszyscy uciekli z miejsca wypadku. Mimo że karetka przybyła na miejsce tragicznego zdarzenia, na pomoc było za późno - kobieta zmarła podczas reanimacji. Teraz policja szuka uczestników zdarzenia. Makabryczny wypadek wydarzył się 11 grudnia przed 7 rano. Funkcjonariusze apelują do jakichkolwiek świadków o pomoc w schwytaniu sprawców.

makabrycznywypadekwLondynieświatnadrogach

Tysiące osób na jedną noc zamieniło się w bezdomnych. Ta akcja zachwyciła internautów!

Zima to dla bezdomnych wyjątkowo trudny okres, czas walki o przetrwanie. Niedostateczna ilość ciepłych ubrań, posiłków, a przede wszystkim brak miejsc do spania przy nawet kilkunastostopniowych mrozach to główne problemy, z jakimi muszą zmagać się wtedy osoby bez dachu nad głową. Schroniska dla nich przeznaczone często są przepełnione, więc zdarza się, że zdani są wyłącznie na siebie. "To nas nie dotyczy" - tak uważa większość społeczeństwa, często odwracając głowę od potrzebujących pomocy, biorąc ich za pijanych czy po prostu zbyt leniwych, by coś zmienić... Na problem bezdomności, który dotyka coraz więcej ludzi, zwróciła uwagę świata zorganizowana w Edynburgu przez szkocką fundację Social Bite akcja "Sleep in the park" będąca największym nocowaniem pod gołym niebem. 9 grudnia w parku Princes Street Gardens zebrało się ponad 8 tysięcy osób, które na jedną noc zdecydowały się zostać bezdomnymi. Ubrani najcieplej jak mogli, spali na zewnątrz przy temperaturze -5 stopni. "Ubrałem chyba wszystko, co miałem. Miałem sportowe skarpetki, skarpetki i buty do chodzenia po górach, legginsy, kalesony i spodnie. Do tego podkoszulek, t-shirt, sweter, sweter termiczny, wełniany sweter robiony przez moją mamę, kurtkę oraz kurtkę narciarską" - mówił jeden z uczestników "Sleep in the park", zaznaczając, że mimo wszystko było mu zimno. By wziąć udział w tej nietypowej akcji, trzeba było zapłacić minimum sto funtów jej organizatorom. Dzięki hojności darczyńców zebrano aż 3,6 milionów funtów na pomoc bezdomnym. W sieci pod zdjęciami ukazującymi tłumy "jednodniowych bezdomnych" próżno szukać negatywnych komentarzy. Pomysł na akcję nas urzekł! Być może teraz więcej osób zwróci uwagę na tych, którzy nie mogą cieszyć się z własnych czterech ścian.

Sleepintheparkświatbezdomni

Po 35 latach znów będą mogli chodzić do kina. To kolejna ważna zmiana w tym państwie

Od pewnego czasu w Arabii Saudyjskiej zachodzą ważne zmiany w organizacji życia społecznego. We wrześniu król Salman wydał dekret, na mocy którego kobiety będą mogły prowadzić samochód (Arabia Saudyjska była ostatnim państwem, w którym było to zakazane), a zaledwie miesiąc później zniesiony został zakaz oglądania przez kobiety zawodów sportowych. Niedawno tamtejszy minister kultury i informacji zaskoczył świat kolejną reformą - po 35 latach znów dozwolone będą w państwie kina. Pierwsze prawdopodobnie zostaną otwarte już w marcu przyszłego roku. Na razie nie wiadomo jednak, na jakich zasadach będą działały - przede wszystkim zastanawiająca jest kwestia ich dostępności (czy kobiety również będą mogły uczęszczać na seanse) i kwestia wyboru wyświetlanych produkcji (czy kontrowersyjne obrazy również będą pokazywane). To w latach 80. na "fali ultrakonserwatyzmu" kina zostały zamknięte. Dziś widać, że azjatyckie państwo stopniowo odchodzi od restrykcyjnych zakazów i norm. Jesteśmy bardzo ciekawi, co będzie następne.

zakazchodzeniadokinaświatkino

Projekt tej atrakcji zachwyca! To będą schody do nieba!

Nie tak dawno na Słowacji, zaledwie 10 minut samochodem od polskiej granicy, otworzono niesamowitą drewnianą kładkę z widokiem na Tatry i Pieniny. Chętnych na spacer tą konstrukcją z pewnością będzie przybywać z każdym dniem (my też chętnie się tam wybierzemy). Podobnym pomysłem, który również ma szansę stać się jedną z popularniejszych atrakcji, jest projekt nietypowego szlaku w Danii autorstwa tamtejszego studia architektonicznego Effekt. Spacerujący nim turyści będą mieli wrażenie, że kierują się wprost do nieba! Jak to możliwe? Drewniana konstrukcja o nietypowym, spiralnym kształcie będzie w bezinwazyjny dla natury sposób przeprowadzać przez jeden z lasów, który jest częścią Camp Adventure - wielkiego parku wspinaczkowego. Jego właściciele planują poszerzyć go o nowoczesny park krajobrazowy, stąd ta inwestycja. Prace nad nią mają zakończyć się już w 2018 roku. Szlak będzie zaopatrzony w liczne punkty do obserwacji ptactwa i leśnych zwierząt, a jego urozmaiceniem ma być sięgająca korony drzew wieża, do której prowadzić będzie 600-metrowa rampa. Jesteśmy pod wrażeniem pomysłu! Kto wie, może doczekamy się takiego i w Polsce!

projektduńskiegoparkurozrywkaświat

Komputery wskazały, gdzie znajduje się "raj na ziemi". To wyjątkowe miejsce!

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, gdzie na świecie znajduje się miejsce idealne do mieszkania, pracy, założenia rodziny, po prostu do życia? Czy myśleliście kiedykolwiek o otoczeniu, w którym człowiek mógłby być szczęśliwy 365 dni w roku? Dostarczająca przedsiębiorstwom oprogramowania Bussines Inteligence firma SAS postanowiła znaleźć "raj na ziemi". W ramach projektu nazwanego "Paradise Found" system komputerowy przez trzy miesiące analizował ponad pięć milionów danych z różnych źródeł, aż w końcu znalazł to jedno wyjątkowe miejsce na świecie. Komputery na "raj na ziemi" wybrały Perth, miasto leżące w Australii i będące stolicą stanu Australia Zachodnia. Powodów, dla których to właśnie ono zostało wybrane, jest kilka. Przyjazny, ciepły klimat, świecące przez ponad 320 dni w roku słońce, ogromna ilość zieleni i pięknych plaż, prawie 450 różnych imprez i festiwali rocznie, darmowy transport dla mieszkańców i świetnie prosperujące zagłębie technologiczne to tylko niektóre jego zalety. To tutaj także przypada największy odsetek milionerów na jednego mieszkańca! Kto rozpoczyna pakowanie? ;)

rajnaziemiświatturystyka

Zepsuła wartościową bransoletę. Kobieta w szoku zemdlała

Pewna młoda turystka, która odwiedziła targ w Ruili City znajdujący się w Chinach chciała obejrzeć bransoletki. Do ręki wzięła jedną z nich wykonaną z jadeitu - bardzo rzadkiego minerału, który przez wielu uważany jest za luksusowy produkt. Chińczycy wierzą, że noszenie amuletów i biżuterii z tego minerału zapewnia długie i dobre życie. Bransoletka wypadła kobiecie z rąk, i złamała się w pół. Kobieta zapytała właściciela jak duże koszta musi ponieść, a ten powiedział jej, że cena to około 300,000 juan czyli około £34,000. Młoda kobieta słysząc tak wielką cenę zemdlała. Pracownicy targu próbowali ocucić klientkę, która była wstrząśnięta kwotą jaką usłyszała, wezwali też jej rodzinę. Według świadków, rodzina zaproponowała sprzedającym w ramach wyrównania szkód 70 000 juanów (8 000 funtów), jednak ci odmówili mówiąc, że to nie wystarczy, aby się wyrównało. Bransoletka została oceniona przez niezależnego eksperta na około 180 000 juanów (20 700 funtów). Rodzina zgodziła się zapłacić właścicielowi tę sumę pieniędzy.

zepsułabiżuterięświatchinczycy

Inwazja pszczół w Londynie

Na mieszkańców i pracowników jednej z najbardziej znanych londyńskich ulic Greenwich Church czekało nie lada zaskoczenie. Nad ich głowami można było najpierw usłyszeć ciche bzyczenie pszczół. Ale już chwilę potem pojawiało się ich coraz więcej. Tysiące owadów latało nad głowami przechodniów. Jedni najpierw śmiali się z sytuacji, ale chwile później uciekali przed nimi. Pszczoły siedziały na sygnalizacji świetlnej, samochodach i witrynach sklepowych. Ruch na ulicy był całkowicie zablokowany. Powodem dla których przyleciały do centrum miasta jest głód oraz zmniejszająca się ilość pasiek na wsiach. Do owadów wezwano pszczelarza, który przybył po około godzinie i zebrał owady w jedno, bezpieczniejsze dla nich miejsce. Prawdopodobnie pszczoły przyleciały z pobliskiego parku. Nikomu z przechodniów nic się nie stało.

światzwierzętapszczoły

Świat oczami astronauty

Francuz Thomas Pesquet to astronauta, który obecnie znajduje się prawie 400 km nad powierzchnią ziemi! Pracuje on na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. W międzyczasie mężczyzna może podziwiać przepiękne widoki naszej planety z tak dużej wysokości. Najpiękniej ziemia wygląda nocą, kiedy poszczególne miejsca na świecie oświetlone są sztucznym światłem latarni. Swoimi zdjęciami astronauta dzieli się na Twitterze. Czy nie sądzicie, że są niezwykłe? Udało się mu nawet sfotografować stolicę Polski- Warszawę. Zobaczcie te niesamowite fotografie!

światastronauta

Piękno Antarktyki chronione największym rezerwatem na świecie

1,55 miliona kilometrów kwadratowych - taką powierzchnię będzie miał największy rezerwat przyrody na świecie! Obejmie on część tzw. Oceanu Południowego, a więc wód, które opływają Antarktykę. Rezerwat ma chronić przede wszystkim orki, pingwiny i kłykacze antarktyczne (morskie ryby słynące z wytwarzania białka powstrzymującego zamarzanie). Na 72 procentach chronionego obszaru będzie obowiązywał całkowity zakaz połowów, natomiast na pozostałym terenie będzie możliwy odłów ryb, ale wyłącznie w celach naukowych. Rezerwat będzie pierwszym parkiem przyrody utworzonym na wodach międzynarodowych! Prace nad jego utworzeniem mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

rezerwatnaAntarktyceświatśrodowisko

Oszałamiające porównanie wielkości znanych obiektów w rzeczywistości

Zastanawiałeś się kiedyś czy Titanic zmieściłby się na lotniskowcu? Jak duża byłaby Gwiazda Śmierci w porównaniu do Ziemi? Takie porównanie stworzył Kevin Wisbith, student i przedsiębiorca mieszkający niedaleko Cincinnati. Celem tej serii jest kontynuowanie poznawania świata w którym żyjemy w sposób jak najbardziej zrozumiały oraz jednocześnie zabawny. A teraz... zobaczcie na galerię i powiedzcie czy coś Was zaskoczyło?

światZnaneBudowle

W Bułgarii wprowadzono obowiązek głosowania w wyborach

W Bułgarskim parlamencie dużą większością głosów przyjęto ustawę wprowadzającą obowiązek udziału w wyborach. Ma on obowiązywać od przyszłych wyborów prezydenckich. Osoby, które nie dostosują się do tego zostaną skreślone z listy wyborców. Nie przewidziano kary grzywny, która obowiązuje m.in. w Belgii.

wyboryparlamentświat