22-latek wziął ślub z 80-latką. W ten sposób chciał... uniknąć poboru do wojska!

Obowiązek odbywania zasadniczej służby wojskowej w Polsce został prawnie zawieszony 1 stycznia 2010 roku. Wielu niechętnych poborowi odetchnęło wtedy z ulgą, inni, zwłaszcza mający go już za sobą, do dziś uważają ten krok za ogromny błąd. MON stara się uatrakcyjniać służbę i ostatnio zachęca młodych do zaciągnięcia się do Legii Akademickiej (podobno z niezłym skutkiem), nie wykluczając powrotu w przyszłości do dawnego systemu. U naszych wschodnich sąsiadów, Ukraińców, pobór do wojska działa, jednak mówi się, że więcej mężczyzn unika służby, niż jej się poddaje. Nieprzyjmowanie wezwań, zmienianie miejsca zamieszkania czy wyjazdy za granicę to tylko niektóre ich sposoby na oddalenie od siebie widma służenia w armii. Dziś głośno o pewnym 22-latku, który 25 października dostał wezwanie do ukraińskiego wojska, a zaledwie 6 dni później wziął ślub z 80-latką (!), która ma pierwszą grupę inwalidzką. Ślub był ekspresowy - para wzięła go zaledwie dwie godziny po złożeniu wniosku o rejestrację małżeństwa (w wyjątkowych sytuacjach zezwala na to tamtejsze prawo). Komisję wojskową o sytuacji poinformował ojciec pana młodego. Stwierdził, że jego syn musi zajmować się schorowaną żoną i nie może odpowiedzieć na wezwanie. Wojsko zamierza ten związek podważyć w sądzie. Jeśli okaże się, że mężczyzna ożenił się ze staruszką bez intencji założenia z nią rodziny, małżeństwo może zostać unieważnione, a 22-latek pójdzie do wojska. Więcej na ten temat znajdziecie poniżej, w materiale rmf24.pl.

niepoborowidowojskaprawoślub

Z miłości do owdowiałej babci wzięła ślub w jej sukni. Wzruszeniom nie było końca!

Niektóre panny młode decydują się zachować swoją suknię ślubną. Najczęściej kierują się sentymentem, wspaniałymi wspomnieniami związanymi z tym wyjątkowym dla każdej kobiety strojem, a czasem cichą nadzieją na to, że córka lub wnuczka będzie chciała kiedyś założyć ją na swój ślub. Penny Jenson, pewna wdowa ze Stanów Zjednoczonych, nie spodziewała się jednak, że jej piękną, wiekową, bo 55-letnią, koronkową suknią zainteresuje się jej wnuczka - Jordyn Cleverly. Dziewczyna z miłości do owdowiałej babci (dziadek Jordyn zmarł 23 lata przed jej narodzinami i nie było jej dane go poznać), która brała ślub w 1962 roku, postanowiła sprawić jej niespodziankę, wybierając na ten wyjątkowy dzień właśnie pamiętną suknię. Wzruszenie obu kobiet z tego powodu było ogromne. Dzięki Kortney Peterson, fotografce ślubnej, chwila, w której babcia po raz pierwszy zobaczyła ukochaną wnuczkę, została uwieczniona. "1962… Twój dziadek chciałby to zobaczyć… Poślubiłam w tym ukochanego z liceum… i teraz ty też to zrobisz" - przytacza słowa rozemocjonowanej Penny Kortney. Jordyn wyznaje, że włożenie sukni babci było najlepszym sposobem na oddanie jej czci. Zdjęcia obu pań, które trafiły do sieci, cieszą się coraz większą popularnością. Być może tropem świeżo upieczonej mężatki pójdą także inne przyszłe panny młode!

sukniaślubnababciślubmiłość

Filmy z nocy poślubnych coraz popularniejsze wśród polskich nowożeńców. W internecie to prawdziwe hity!

Wideo ze ślubnej ceremonii i wesela to niezwykła pamiątka dla każdej pary. Dla rodzin to niczym relikwia, która nie tylko zajmuje najważniejsze miejsce wśród rodzinnych nagrań i albumów, ale także której seans stanowi nieodłączny element zjazdów całej familii. Prócz stałych punktów weselnego wideo, do których niewątpliwie można zaliczyć błogosławieństwo młodych przez rodziców, wypowiedziane w kościele symboliczne "tak", przejazd do sali weselnej, pierwszy taniec nowożeńców i późniejszą szaloną zabawę na parkiecie w wesołym gronie, coraz częściej w jego ostatnich minutach pojawiają się nieco pikantniejsze sceny przedstawiające... noc poślubną (a przynajmniej jej wstęp). Wpuszczanie kamerzystów do sypialni przez nowożeńców to trend, który przyszedł do Polski z zagranicy i który już od pewnego czasu cieszy się dużą popularnością. W wersji "dla rodziny" młodzi wchodzą do swojego apartamentu, otwierają szampana, zaczynają zrzucać z siebie ubrania i tu dopiero wkracza cenzura. W wersji "dla własnych oczu" młodzi idą o krok dalej. Na YouTubie można znaleźć wiele filmów par, które postanowiły pochwalić się całemu światu małżeńską już "chwilą intymności". Wyobrażacie sobie siebie w roli nowożeńców oglądających w towarzystwie dziadków taki film? Co najmniej krępujące! Chyba że wszystko zostało pomyślane jako żart. Niestety, w internecie krąży wiele wersji "na serio" i, oglądając je, przecieramy oczy ze zdumienia. Czy zdecydowalibyście się na taki krok?

wideoznocypoślubnejpolskarzeczywistośćślub

Złożyła przysięgę również synkowi przyszłego męża. 4-latek nie mógł opanować emocji [WIDEO]

"Mimo że nie dałam ci życia, to życie dało mi ciebie" - mówiła 4-letniemu chłopcu panna młoda przed złożeniem przysięgi małżeńskiej jego tacie. Nagranie oraz zdjęcia z tego niesamowitego ślubu poruszyły internautów na całym świecie. Tym razem najważniejsza nie była jednak historia uczucia, które połączyło zakochaną parę. Najważniejszą rolę odegrał mały Gage. 22 lipca sierżant amerykańskiej Marynarki Wojennej poślubił starszą plutonową, lotniczkę Emily Leehan. Przyszła panna młoda przed złożeniem przysięgi małżeńskiej przeczytała słowa obietnicy również swojemu przybranemu synkowi. 4-latek nie mógł opanować emocji i zareagował bardzo emocjonalnie (w linkach poniżej znajdziecie krótki film z ceremonii zaślubin). "Chcę, żebyś zawsze był bezpieczny i bardzo się starał być dobrym człowiekiem" - mówiła Emily. "Wiem, że kiedy będziesz starszy, zrozumiesz, że wszystko, co robiłam, robiłam po to, by było ci jak najlepiej. Kocham cię. Jesteś wyjątkowym chłopcem, niesamowicie mądrym i przystojnym. Pomogłeś mi stać się kobietą, jaką dziś jestem. I mimo że nie dałam ci życia, to życie dało mi ciebie".

przysięgadlasynkadzieckoślub

Pierwszy taniec Agnieszki Radwańskiej [WIDEO]

O tym ślubie mówi się w całej Polsce. Najlepsza polska tenisistka Agnieszka Radwańska powiedziała w sobotę sakramentalne tak. Jej mężem został Dawid Celt - tenisista i trener swojej żony. Hitem w internecie stał się udostępniony na Twitterze filmik z pierwszym tańcem młodej pary. Agnieszka i Dawid wybrali piosenkę "Diamonds” Rihanny oraz wielki przebój Eda Sheerana „Shape of You” . Ich choreografia wzbudziła wielkie zafascynowanie zarówno wśród gości zebranych w sali jak i internautów. Jednak wszyscy kibice Agnieszki doskonale wiedzą, ze zaraz po tenisie jej wielkim hobby jest taniec. Tenisistka sama przyznaje, że na parkiecie pojawia się pierwsza, a schodzi z niego ostatnia.

ślubAgnieszkaRadwańskataniec

Ta ślubna sesja zdjęciowa przypomina kadry z horroru! Wokół państwa młodych pojawiły się zombie! [GALERIA]

Każda para, która dopiero stanęła na ślubnym kobiercu marzy o tym, by fotografie z ceremonii, a także z późniejszej sesji zdjęciowej były wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Zdjęcia małżonków, które zobaczycie w przygotowanej przez nas galerii (udostępniono je na profilu Everything Horror na Facebooku) z pewnością można nazwać "oryginalnymi". Patrząc na nie, mamy bowiem wrażenie, że nadeszła... apokalipsa zombie! Śnieżnobiała suknia panny młodej i koszula pana młodego poplamione "krwią", w dłoniach maczety, a wkoło statyści w roli umarlaków to nietypowe elementy, które zostały wykorzystane przez fotografa i małżonków, by zawalczyć z typowością ociekających słodyczą zdjęć ślubnych. Chociaż przypominają nam kadry z horroru klasy B, to i tak jesteśmy pod wrażeniem! Niewiele par odważyłoby się na taki krok! Musicie to zobaczyć!

wstyluzombieślubzombie

Niespodziewana wizyta prezydenta na weselu. Donald Trump gratuluje młodej parze

W niedzielny wieczór w klubie golfowym w Bedminster w stanie New Jersey odbywało się tradycyjne wesele. Kristen Piatkowski i Tucker Gladhill to młoda para, która nie spodziewała się ujrzeć na swoim przyjęciu tak nietypowego gościa. W klubie pojawił się sam prezydent USA - Donald Trump. Jest on właścicielem tego miejsca, a dzień prędzej odbywał tam prywatne spotkanie. Nikt nie spodziewał się, że odwiedzi parę młodą, aby pogratulować im w tym szczególnym dla nich dniu. Na materiale video widać, jak panna młoda przedziera się przez tłum gości, aby przywitać Trumpa. Ten nazwał ją "beautiful bride" - "piękną panną młodą". Goście wiwatowali przy Trumpie słowa ""U.S.A!". Prezydent zrobił sobie kilka pamiątkowych zdjęć z biesiadującymi gośćmi. Jeden z nich powiedział nawet, że Trump wygląda całkiem nieźle. Niektórzy krytycy twierdzą, że ta sytuacja pozwoliła Trumpowi na zareklamowanie swojego ośrodka. Jak podaje New York Times klub posiada specjalną broszurę, w której zawarty jest odnośnik do pobytu prezydenta w tym miejscu. Brzmi: "Jeśli on (prezydent) jest na miejscu w waszym wielkim dniu, prawdopodobnie zatrzyma się i pogratuluje szczęśliwej parze. Może zrobić też jakieś zdjęcia, ale prosimy was i waszych gości, aby szanowali jego czas i prywatność".

DonaldTrumpślub

Dracula bierze ślub? Królewska uroczystość

Pochodzący z Teksasu Logan South,oraz Daley Catherine stanęli na ślubnym kobiercu. Jednak nie był to zwykły ślub. Obydwoje są nazywani w swoim gronie przyjaciół i znajomych królem i królową wampirów. Logan ubrany był w specjalną zbroję, robioną na zamówienie, przypominającą strój hrabiego Draculi, a panna młoda w tradycyjną białą suknię z bukietem krwisto czerwonych róż. Pan młody miał założone kły na zębach jak na wampira przystało. Obydwoje czerpali swoje inspiracje z opery "Piękna i Bestia". Uroczystość kosztowała około 30 000 dolarów. Podczas uroczystości po przejściu pary młodej specjalnie wyznaczeni ludzie unosili do góry szable, a w tle słychać było wojenne bębny. Dodatkowo odbyła się też specjalna ceremonia koronacji panny młodej, która otrzymała złotą koronę. Pierwszemu pocałunkowi jako małżeństwa towarzyszyło mnóstwo płatków róż lecących z góry. Cóż, takie wydarzenie na pewno zalicza się do jednych ze spektakularnych.

ślubmałżeństwoDracula

93-letnia panna młoda poprosiła o pomoc w doborze sukni ślubnej i skradła serca internautów!

O tym, że wybór perfekcyjnej sukni ślubnej nie jest łatwy, przekonała się również 93-letnia Sylvia Martin. W lipcu ma odbyć się jej ślub z 88-letnim Frankem Raymondem. Przed ceremonią pojawił się jednak problem dotyczący kreacji panny młodej. Kobieta nie mogła zdecydować, którą sukienkę wybrać, więc postanowiła zapytać internatów! W sieci opublikowano cztery zdjęcia uśmiechniętej starszej pani w różnych ciemnoczerwonych sukniach. Fotografie oznaczone literami A, B, C i D zostały poddane osądowi użytkownikom Facebooka. Głosowanie szybko zyskało ogromną popularność. Internauci doradzają przyszłej pannie młodej, życząc pięknej uroczystości i prosząc o zdjęcie ze ślubu :)

ślubnapomocpomocślub

Od swych druhen zażądała poddania się ścisłej diecie i zabiegom medycyny estetycznej. Jeśli odmówią, nie będą mogły być na ślubie!

Przedślubne szaleństwo potrafi przybierać niesamowite rozmiary. Przyszłym pannom młodym często wydaje się, że w tym okresie mogą żądać od swoich bliskich niemożliwego... Przykładem tego jest 30-letnia Amerykanka Ashley Barton, która wymarzyła sobie idealną ceremonię - piękną śnieżnobiałą suknię, bukiet, uroczystość w nowojorskim Upper East Side i kilka druhen przy boku. Wydawać by się mogło, że towarzyszenie przyszłej pannie młodej w jej najważniejszym dniu będzie wiązało się w większości z przyjemnościami, jednak nie w przypadku druhen Ashley. 30-latka zażądała bowiem od nich, by przed weselem poddały się ścisłej diecie, a także zabiegom medycyny estetycznej! Jeśli warunki kobiety nie zostaną spełnione, dziewczyny nie będą mogły uczestniczyć w ceremonii! Zdaniem Ashley muszą zrzucić kilka kilogramów (również pociążowych, w jak najszybszym czasie), wstrzyknąć sobie botoks, a jedna z druhen ma poddać się korekcie uszu, gdyż według przyszłej panny młodej zbyt odstają... Wszystko po to, by na zdjęciach udostępnianych w mediach społecznościowych wyglądać jak najlepiej. Ashley nie kryje, że chce, żeby jej goście wyglądali perfekcyjnie: "Chcę, żeby moi goście pracowali nad swoim wyglądem, aby czuli się piękni i żeby wyglądali pięknie" - mówi. Ashley także zamierza wstrzyknąć sobie botoks tydzień przed ślubem, wraz z przyszłym mężem oczywiście! Świat stanął na głowie?

żądaniapannymłodejśluboperacjeplastyczne

Studentka informatyki nie ma koleżanek, więc do sesji przedślubnej zaprosiła... kumpli! [GALERIA]

24-letnia Rebeca z Brazylii jest studentką informatyki. W liczącej 60 osób grupie jest jedną z zaledwie 4 kobiet. Nic dziwnego, że większość jej przyjaciół to mężczyźni. Jako przyszła panna młoda marzyła o sesji fotograficznej, które szczególnie popularne są za granicą - szczęśliwa narzeczona przygotowuje się do ślubu, a w organizacji pomaga jej grupka dziewczyn, najczęściej druhen. "Tydzień przed ceremonią w mojej głowie pojawił się pomysł dotyczący sesji. Przeglądałam fotografie innych panien młodych, które wraz ze swoimi przyjaciółkami śmiały się, piły szampana itd. i zrobiło mi się przykro, ponieważ nie mogłam mieć podobnej" - mówi Rebeca w rozmowie z serwisem Bored Panda. We współpracy z fotografem Fernando Duque udało jej się jednak zrealizować sesję, jaką zapamięta do końca życia. Udostępnione w sieci pamiątkowe zdjęcia szybko obiegły cały świat i stały się inspiracją dla innych panien młodych. Rebeca do ślubnych przygotowań postanowiła zaprosić... swoich przyjaciół! Obejrzyjcie naszą galerię 10 zdjęć i zobaczcie, jak wszyscy musieli ubawić się podczas sesji! :)

ślubzakochaniprzyjaźń

To zdjęcie poruszyło tysiące serc. Stoi za nim niezwykła historia

Zdjęcie autorstwa Jamesa Day'a poruszyło internautów na całym świecie. Poproszony o zrobienie sesji ślubnej Adriana i Roslyn zaproponował, by pan młody powiedział swojej żonie, dlaczego wśród miliardów ludzi na Ziemi wybrał własnie ją. Odpowiedź miała być skierowana tylko do Roslyn. Fotograf zastrzegł, że nie musi jej usłyszeć. Kiedy mężczyzna szepnął miłosne wyznanie, James uwiecznił wyraz twarzy kobiety. Widząc jej niepozowane wzruszenie, sam uronił łzę. "W kilka chwil oczy Roslyn zaczęły błyszczeć, a najpiękniejsze łzy spływały jej po policzku. Zorientowałem się, że sam płaczę" - napisał na Facebooku, publikując efekt sesji. Koło fotografii niełatwo przejść obojętnie...

wzruszającasesjaślubzakochani

"Will you marry me?"- niespodzianka dla przyszłej panny młodej

Mówi się, że dziś ciężko znaleźć naprawdę romantycznego mężczyznę. Takiego, który będzie zaskakiwał w pozytywny sposób swoją kobietę. Jednak na całe szczęście istnieją jeszcze tacy! Candice Catherine i Timothy poznali się w 2009 roku, przez spotkanie w gronie wspólnych przyjaciół. Początkowo para zaprzyjaźniła się, jednak z czasem między nimi narodziło się wielkie uczucie. Zakochani mieszkają jednak daleko od siebie. W przeciągu kilku lat Timothy zaczął wysyłać swojej dziewczynie długie listy. Było ich dokładnie 14. Każde zaczynał wielką literą, a każda następna stanowiła część słowa. W grudniu 2015 roku mężczyzna przygotował swojej dziewczynie kolejną niespodziankę. Po obudzeniu dostała list z instrukcją, w której napisane było, że ma się szybko ubrać i zejść na dół. Kiedy otworzyła drzwi zobaczyła świece i rozsypane płatki róż. W salonie obydwoje zaczęli czytać listy i wspominać swoje randki. Następnie Timothy rozłożył przed Candice kartki listów. Po chwili kobieta zorientowała się co zaszło- wszystkie pierwsze litery ułożyły się w napis: "Will you marry me?" ("Czy wyjdziesz za mnie?"). Nieświadoma niczego wcześniej kobieta wybuchła płaczem radości i oczywiście zgodziła się. Na samym ślubie, mąż również nie przestał jej zaskakiwać. Podczas pierwszego tańca usłyszała specjalnie napisaną na tą okazję piosenkę, którą Timothy tworzył dla niej przez te wspólne lata bycia razem. Candice jest przekonana, że jej mąż jest najlepszy na świecie i pewnie jeszcze nie jeden raz udowodni jej jak bardzo ją kocha!

niespodziankaślub

Zemsta na ślubie [+18]

To miała być piękna uroczystość i nic nie wskazywało na to, że będzie inaczej. Jednak na ślubie tej pary stało się coś strasznego. Na filmie widzimy, jak za młodymi idzie niedbale ubrany, otyły mężczyzna - Cicero Barbosa da Silva. Wydaje się, że siądzie do kościelnej ławki, ten jednak wyciąga broń i zaczyna strzelać do zebranych gości. Całe wydarzenie rozegrało się w małym miasteczku w Brazylii. Co było powodem tragedii, podczas której zginęło 3 osoby? Policja motywuje powód zbrodni zemstą. Wcześniej zabity został syn sprawcy, a głównym podejrzanym był jeden z członków rodziny znajdujący się w kościele.

morderstwoślubbroń

Niecodzienna sesja ślubna

Jak wyobrażacie sobie idealną sesję ślubną? Panna młoda w pięknej białej sukni, a jej wybranek w garniturze na tle pięknego krajobrazu? Nie dla tej pary! Mila I Raphael poznali się na siłowni. Łączy ich wspólna pasja do ćwiczeń i sportu. Na siłowni pracują i spełniają swoje pasje. Ta też się zaręczyli. Nic dziwnego, że i tam postanowili zorganizować swoją ślubną sesję zdjęciową. Panna młoda zamiast długiej białej sukni miała na sobie ubrany sportowy biały stanik i spodenki, na głowie założony był jednak welon. Natomiast pan młody zamiast garnituru miał ubrane tylko jasne legginsy. Zobaczcie jak prezentowali się na sesji!

sesjaślubnamodaślub

Kiedy ślub może zmienić się w pogrzeb

Podczas uroczystości ślubnej w Chinach goście prawie zabili pana młodego! Zwyczaj jaki panuje w tym kraju, nakazuje podczas drogi po pannę młodą zastawiać na przyszłego męża liczne niespodzianki i przeszkody, aby utrudnić mu zadanie. Każde wesele jest tam obchodzone w radosny sposób. Tutaj jednak na pana młodego będącego z zawodu strażakiem, czyhali uzbrojeni w gaśnice goście. Złapali mężczyznę i zaczęli rozpylać nad nim substancję. Wszystko wydawało się dosyć zabawne, jednak ilość pary spowodowała u pana młodego duszności. Postronne osoby wezwały szybko na pomoc służby ratunkowe. Do mężczyzny na końcu nagrania podbiega pani młoda krzycząc, aby ktoś podał mu wodę. Czy takie zwyczaje mają zachęcić czy przestraszyć przyszłych mężów? A wy jak myślicie?

ślubChinywesele

Muzułmańska suknia ślubna

W filmach i na wielu fotografiach zawsze widzimy piękne panny młode w białych sukniach, idące do ołtarza. Zazwyczaj są to osoby biorące ślub w obrządkach chrześcijańskich. Czy jednak zastanawialiście jak wyglądają muzułmańskie panny młode? Wbrew powszechnym stereotypom wcale nie chodzą one ubrane tylko w ciemnych hidżabach. Kobiety mogą nosić w tym dniu suknie w różnych kolorach, a ich głowy przystrajane są często w różne biżuterie, tiary czy koronkowe hidżaby. Zobaczcie sami jakie zdjęcia publikują projektanci i fotografowie na swoich Instagramach.

islammodaślub

Od 60 lat jedzą swoje weselne ciasto!

85-letni Ken i 81-letnia Ann z Florydy już od ponad 60 lat w dość wyjątkowy sposób obchodzą rocznicę swojego ślubu. Co roku w ten dzień jedzą kawałek swojego ślubnego tortu! Keks upieczony został przez babcię Ann jako tradycyjne ciasto w rodzinie. Kawałek weselnego keksa staruszkowie polewają brandy, aby je zwilżyć. Do tego otwierają butelkę szampana i wspominają dzień swojego ślubu. Ciasto przypomina im to, jak wiele wspólnych chwil przeżyli. Tort schowany jest w szczelnie zamkniętym opakowaniu po kawie Maxwell House. "Wierzcie mi, dopóki na keksie jest wystarczająco dużo brandy, ciasto jest bardzo smaczne. I nigdy nie czuliśmy się po nim źle"-mówi Ann.

ślubrocznicaciasto

Szczęsny i Marina pobrali się

Bramkarz polskiej reprezentacji Wojciech Szczęsny i piosenkarka Marina Łuczenko pobrali się. Długo nie chcieli zdradzić daty swojego ślubu. O zawarciu małżeństwa i weselu piłkarza i piosenkarki napisał na Twitterze reporter PZPN-u, Łukasz Wiśniowski. Uroczystoć odbyła się w Grecji. Goście zostali zakwaterowanie w hotelu Westin. Wśród zaproszonych gości pojawiła się m.in Anna Lewandowska, lecz bez swojego męża. Robert grał wtedy mecz o Puchar.

ślubszczesnypiłkarz